Biathlon – PŚ: Cztery pudła każdej Polki

Denise Herrmann wygrała w Östersund bieg pościgowy zaliczany do klasyfikacji biathlonowego Pucharu Świata. Polki zajęły dalsze miejsca.

Niemka zaliczyła tylko dwa pudła na trzecim strzelaniu. Spadła przez nie na drugie miejsce, za Justine Braisaz, jednak jako była biegaczka miała nad nią przewagę biegową i po ostatniej wizycie na strzelnicy wyprzedziła Francuzkę zgarniając zwycięstwo. Bezbłędna dziś Braisaz zajęła drugie miejsce, a na trzecim uplasowała się Norweżka Marte Olsbu, która, podobnie jak Herrmann, spudłowała dwukrotnie.

Wszystkie Polki solidarnie spudłowały czterokrotnie. Jako pierwsza do mety dobiegła Krystyna Guzik, która zajęła 28. miejsce. Tuż za nią uplasowała się Weronika Nowakowska, która po strzelaniu w pozycji leżąc przez chwilę zajmowała miejsce w pierwszej dziesiątce. Magdalena Gwizdoń ukończyła zmagania na 32. pozycji, a Monika Hojnisz zajęła 49. miejsce.

Wojciech Nowakowski2292 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>