Biathlon – PŚ: Dahlmeier najlepsza w biegu pościgowym. 52 miejsce Kamili Żuk

W Antholz-Anterselvie na dziś w programie zawodów przewidziano biegi pościgowe. Jako pierwsze na starcie stanęły kobiety. Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła Laura Dahlmeier. Jedyna Polka, która zakwalifikowała się do tej rywalizacji, Kamila Żuk, zajęła pięćdziesiąte drugie miejsce. 

Spoglądając na wyniki sprintu, spodziewano się zaciętej walki o kolejne punktu do klasyfikacji Pucharu Świata. Jako pierwsza na trasę wyruszyła T. Eckhoff. Niedługo po niej wystartowały Dahlmeier, Vitkova i Domracheva. W minucie straty do Norweżki mieściło się aż dziesięć zawodniczek. Liderka zmieniała się po każdym strzelaniu. Najpierw prowadzenie objęła Białorusinka Domracheva, później na czoło stawki wysunęła się Dahlemeier, a po trzeciej wizycie na strzelnicy na pierwsze miejsce powróciła triumfatorka sprintu Eckhoff. Przed ostatnią strzelecką próbą w walce o zwycięstwo pozostawało pięć biathlonistek. Najlepiej w pozycji stojącej poradziła sobie Niemka i to ona niezagrożona dobiegła do mety jako pierwsza. Zaciętą walkę o drugą lokatę stoczyły Domracheva i Wierer. Zwycięsko wyszła z niej Włoszka, a reprezentantka Białorusi musiała się zadowolić miejscem na najniższym stopniu podium.

Jedyna Polka, która stanęła na starcie, czyli Kamila Żuk, bardzo dobrze rozpoczęła. Po pierwszym, bezbłędnym strzelaniu, przesunęła się na 39 miejsce. Jednak podczas drugiej wizyty na strzelnicy pomyliła się aż czterokrotnie i spadła na koniec stawki. Ostatecznie z sześcioma karnymi rundami zajęła 52 lokatę. Bardzo duży dziś awans zanotowała Kaisa Makarainen, która z 26 miejsca zajmowanego po sprincie, przesunęła się na pozycję piątą.

Wyniki:

1. Laura Dahlmeier (Niemcy) 29:45.0 (1)

2. Dorothea Wierer (Włochy) +17.3 (2)

3. Darya Domracheva (Białoruś) +20.2 (2)

4. Tiril Eckhoff (Norwegia) +1:09.9 (4)

5. Kaisa Makarainen (Finlandia) +1:18.4 (2)

52. Kamila Żuk (Polska ) +5:12.7 (6)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password