Biathlon – PŚ: Denise Herrmann z pierwszym zwycięstwem w karierze. Dwie Polki w 20

Po rywalizacji w biegach indywidualnych, w Oestersund przyszła pora na zmagania w dużo krótszej i szybszej konkurencji, czyli sprincie. Dziś na starcie stanęły kobiety, jutro do boju o kolejne punktu Pucharu Świata wyruszą Panowie. Swoje premierowe zwycięstwo w zawodach tej rangi odniosła specjalizująca się do niedawna w biegach narciarskich, znajdująca się od początku sezonu w znakomitej formie, Niemka Denise Herrmann. Polki zaprezentowały się dużo lepiej niż w biegu na 15. kilometrów, ale i tak żadnej nie udało się wywalczyć miejsca w czołowej dziesiątce. 

Po niespodziewanych wynikach, jakich byliśmy świadkami w środę, wiele zawodniczek za wszelką cenę bardzo chciało się zrehabilitować i pokazać, że to im należą się miejsca na podium. Dobre warunki panujące na strzelnicy dawały powody do tego, by twierdzić, że dzisiejsza rywalizacja będzie zacięta i trzymająca w napięciu do samego końca. I taka rzeczywiście była.

Po wygranych sprintach w Sjusjoen, zarówno w próbie przedsezonowej, jak i w Pucharze IBU, Denise Herrmann zaczęto stawiać w roli jednej z faworytek, również do wygrania tej konkurencji w inauguracji tegorocznego Pucharu Świata. Choć stawka jak zwykle była bardzo mocna, Niemka udowodniła, że znajduje się w wyśmienitej formie. Wygrała dość zdecydowanie, drugą Justine Braisaz wyprzedziła o ponad 15. sekund. Przede wszystkim bieg w wykonaniu Herrmann był rewelacyjny. Niech najlepiej świadczy o tym fakt, że wybiegając na trasę po drugim strzelaniu traciła do Francuzki cztery sekundy, a na mecie to Ona była wyraźnie lepsza. Podium uzupełniła Julija Dżyma. Ukrainka, również bardzo dobrze rozpoczęła sezon. Na trzecim miejscu ukończyła, także środowy bieg indywidualny.

Występ polskich zawodniczek z pewnością może napawać optymizmem. Szczególnie strzelanie należy zapisać na duży plus. W sumie Weronika Nowakowska, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik razem spudłowały tylko trzy razy. Ale bezbłędna jako jedyna była ta ostatnia. Pozwoliło Jej to jednak na zajęcie tylko 19 pozycji, ze stratą ponad minuty do Herrmann. Z pewnością w biegu jest jeszcze wiele do poprawy. Tuż za Krystyną Guzik uplasowała się z jednym pudłem Weronika Nowakowska. Także po rundzie karnej musiały przebiec Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz. Pozwoliło to im na zajęcie odpowiednio 31. i 44. pozycji.

Wyniki:

1. Denise Herrmann (Niemcy) 19:54.8 (1)

2. Justine Braisaz (Francja) +15.2 (0)

3. Julija Dżyma (Ukraina) +19.6 (0)

19. Krystyna Guzik (Polska) +1:04.9 (0)

20. Weronika Nowakowska (Polska) +1:08.9 (1)

31. Magdalena Gwizdoń (Polska) +1:19.9 (1)

44. Monika Hojnisz (Polska) +1:38.2 (1)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password