Biathlon – PŚ: Dobre strzelanie to za mało. Tiril Eckhoff wygrywa w Kontiolahti

Norweżka Tiril Eckhoff dość niespodziewanie wygrała sprint kobiet biathlonowego Pucharu Swiata w Kontiolahti. Co do biało-czewonych, gdyby spojrzeć na dokonania strzeleckie Polek, moglibyśmy  pochwalić za udane strzelania. Dyspozycja  biegowa pozostawia jednak wiele do życzenia. 

Dzisiejsze warunki na trasie i strzelnicy wyglądały naprawdę dobrze. Rywalizacji nie zakłócał padający śnieg, czy silny wiatr, więc można było być pewnym, że o dobrych miejscach zdecyduje obecna dobra forma biegowa czołowych biathlonistek i równe strzelanie. Tak też było, choć rozstrzygnięcie było dość niespodziewanie.

Zwycięstwo w zawodach odniosła Norweżka Tiril Eckhoff, która na triumf czekała prawie równy rok. Ostatnie jej zwycięstwo to również sprint, gdyż Norweżka triumfowała 5 marca ubiegłego roku w Oslo. Tym razem Eckhoff była bezbłędna i wygrała z liderką Pucharu Świata – Laurą Dahlmeier o 18,3 sekundy. Podium uzupełniła wracająca do świetnej formy Daria Domracheva, która w sezonie olimpijskim będzie zapewne bardzo groźna .

Polki na strzelnicy spisały się naprawdę bardzo dobrze. Najlepszy wynik z biało-czerwonych osiągnęła Magdalena Gwizdoń, która strzelała bez pudła, ale strata ponad minuty do najlepszej zawodniczki jasno pokazuje, że w biegu jest jeszcze wiele do poprawienia. Ostatecznie najbardziej doświadczona z Polek była dziś 27.  Dobrze spisała się też na strzelnicy Monika Hojnisz. Co prawda 25-letnia chorzowianka musiała biegać jedną karną rundę, ale gdyby nie to, mogłaby się zakręcić w okolicach pierwszej 10-tki, bo jej strata wyniosła 1:32,9 i dała 39. pozycję.

Drugą z bezbłędnych Polek była Krystyna Guzik. To naturalnie musiało dać miejsce w jutrzejszym biegu pościgowym, ale do rewelacji było daleko. Strata 1:50,1 chluby nie przynosi, a miejsce 48. też jest dalekie od idealnego. Najsłabsza z biało-czerwonych była dziś ostatnia z 94 sklasyfikowanych Kinga Mitoraj, która na strzelnicy pudłowała aż 7 razy i zaliczyła stratę 4:58,6.

Wyniki:

1. Tiril Eckhoff – Norwegia – 19:18,4
2. Laura Dahlmeier – Niemcy +18,3
3. Daria Domracheva – Białoruś +20,4
================================
27. Magdalena Gwizdoń – Polska +1:14,1
39. Monika Hojnisz – Polska +1:32,9
48. Krystyna Guzik – Polska +1:50,1
94. Kinga Mitoraj – Polska +4:58,6

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password