Biathlon – PŚ: Duże straty Polaków

Kolejnym niepowodzeniem zakończyła się walka polskich biathlonistów o punkty Pucharu Świata. W biegu indywidualnym w Ruhpolding najlepszy z naszych reprezentantów Łukasz Szczurek zajął 52. miejsce.

Szczurek zanotował w sumie jedynie dwa pudła – po jednym na pierwszym i ostatnim strzelaniu. Jednak oprócz dwóch karnych minut miał też na koncie ponad trzy minuty straty w biegu, co przełożyło się na taki, a nie inny wynik. Jeszcze słabiej spisali się Andrzej Nędza-Kubiniec i Grzegorz Guzik, mający odpowiednio sześć i siedem pudeł. W sumie stracili do zwycięzcy Martina Fourcade’a prawie 11 minut i uplasowali się na 100. i 101. lokacie.

Fourcade zaliczył jedno pudło, jednak o minutę wyprzedził strzelającego bezbłędnie Ondreja Moravca, tuż za Czechem uplasował się najgroźniejszy rywal Francuza, Johannes Thingnes Boe, który, podobnie jak Fourcade, spudłował raz.

Bieg w Ruhpolding był ostatnim na tym dystansie przed igrzyskami w Pjongczangu.

Wyniki:
1. Martin Fourcade (Francja) 44:27,9 (1)
2. Ondrej Moravec (Czechy) +1:01,0 (0)
3. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) +1:06,3 (1)

52. Łukasz Szczurek (Polska) +5:06,5 (2)
100. Andrzej Nędza-Kubiniec (Polska) +10:32,1 (6)
101. Grzegorz Guzik (Polska) +10:59,3 (7)

Wojciech Nowakowski2413 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password