Biathlon – PŚ: Dwie Polki w dwudziestce sprintu

W Pjongczang rozpoczęła się próba przedolimpijska w biathlonie. Pierwszy bieg, sprint kobiet, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata, wygrała Laura Dahlmeier.

Dahlmeier stoczyła zaciętą walkę o zwycięstwo z Tiril Eckhoff. Norweżka po pierwszym strzelaniu miała 2,9 s przewagi nad Niemką, po drugiej wizycie na strzelnicy jednak dokładnie tyle samo traciła do pięciokrotnej mistrzyni świata z Hochfilzen. Na mecie Dahlmeier miała już 8,4 s przewagi nad Eckhoff. Obie zawodniczki, podobnie jak trzecia w klasyfikacji końcowej Anaïs Chevalier, zanotowały czyste strzelanie.

Karnych rund nie musiały biec także Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń, które uplasowały się odpowiednio na 12. i 18. pozycji. Jedno pudło zanotowała Kinga Mitoraj, która zajęła 54. miejsce, natomiast 62. była Krystyna Guzik, która po czystym strzelaniu w pozycji leżąc popełniła aż trzy błędy w stójce. Oznacza to, że w biegu pościgowym zobaczymy trzy nasze reprezentantki.