Biathlon – PŚ: Dwie Polki w dwudziestce sprintu

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W Pjongczang rozpoczęła się próba przedolimpijska w biathlonie. Pierwszy bieg, sprint kobiet, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata, wygrała Laura Dahlmeier.

Dahlmeier stoczyła zaciętą walkę o zwycięstwo z Tiril Eckhoff. Norweżka po pierwszym strzelaniu miała 2,9 s przewagi nad Niemką, po drugiej wizycie na strzelnicy jednak dokładnie tyle samo traciła do pięciokrotnej mistrzyni świata z Hochfilzen. Na mecie Dahlmeier miała już 8,4 s przewagi nad Eckhoff. Obie zawodniczki, podobnie jak trzecia w klasyfikacji końcowej Anaïs Chevalier, zanotowały czyste strzelanie.

Karnych rund nie musiały biec także Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń, które uplasowały się odpowiednio na 12. i 18. pozycji. Jedno pudło zanotowała Kinga Mitoraj, która zajęła 54. miejsce, natomiast 62. była Krystyna Guzik, która po czystym strzelaniu w pozycji leżąc popełniła aż trzy błędy w stójce. Oznacza to, że w biegu pościgowym zobaczymy trzy nasze reprezentantki.

Wyniki:
1. Laura Dahlmeier (Niemcy) 20:43,7
2. Tiril Eckhoff (Norwegia) +8,4
3. Anaïs Chevalier (Francja) +41,6

12. Monika Hojnisz (Polska) +1:20,4
18. Magdalena Gwizdoń (Polska) +1:36,3
54. Kinga Mitoraj (Polska) +2:41,6
62. Krystyna Guzik (Polska) +2:55,1

Wojciech Nowakowski2372 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password