Biathlon – PŚ: „Dziesiątka” Szypulina

Rosjanin Anton Szypulin wygrał w Oslo-Holmenkollen bieg pościgowy na 12,5 km. Podczas czterech wizyt na strzelnicy zanotował tylko jedno pudło i na mecie o 5 sekund wyprzedził dwukrotnie pudłującego Martine Fourcade’a, trzeci był Johannes Thingnes Boe.

Czołowa trójka biegu pościgowego była odzwierciedleniem rywalizacji w sprincie, z tym jednak zaznaczeniem, że biathloniści nieco zmienili kolejność, a dokładnie Boe i Szypulin. Norweg, który wygrał sprint dziś na strzelnicy oddał 18 na 20 celnych strzałów i pozwoliło mu to zająć trzecie miejsce ze stratą do Szypulina 21 sekund. Rosjanin odniósł dziesiąte zwycięstwo w karierze i po raz 40-sty stanął na podium! Małą Kryształową Kulę za biegi pościgowe odebrał Martin Fourcade.

Polacy nie startowali. Jutro odbędą się biegi masowe, które zakończą biathlonowy Puchar Świata w sezonie 2016/2017