Biathlon – PŚ: Fourcade wygrywa ostatni bieg przed igrzyskami

Ostatni bieg biathlonowego Pucharu Świata przed igrzyskami olimpijskimi, którym był start masowy mężczyzn zwyciężył Martin Fourcade. Francuz co prawda dwa razy pudłował, ale o ponad dwadzieścia sekund okazał się lepszy od Tarjei Boe. Zdecydowany zwycięzca sprintu oraz biegu pościgowego – Johannes Boe – zajął dopiero 6. miejsce. 

Osiem zwycięstw Johannesa Boe i pięć triumfów Martina Fourcade’a – tak przedstawiał się dorobek trzynastu z czternastu indywidualnych startów tego sezonu, jeśli chodzi o biathlonowy Puchar Świata mężczyzn. Wobec tego, przed dzisiejszym startem na myśl nasuwało się dość oczywiste pytanie – Fourcade czy Boe? Właściwie jeśli zobaczymy dwa pierwsze nazwiska na mecie, wszystko się będzie zgadzać. Wygrał Martin Fourcade, ale drugi był… Tarjei Boe – brat wielkiego faworyta Norwegów.

Dla Johannesa Boe brzemienne w skutkach były dziś wizyty na strzelnicy. Pierwsze dwie wizyty okraszone dwoma pudłami, ostatnia wizyta jednym pudłem i w sumie po 5. pudłach Johannes Boe zajął dopiero 6. miejsce. Martin Fourcade dziś biegł i strzelał dość spokojnie. Francuz spudłował dwa razy, ale przez trudne warunki na strzelnicy jego wynik był jednym z lepszych w stawce i lider Pucharu Świata pokonał Tarjei Boe, który również nie trafił dwa razy. Różnica wyniosła na mecie tylko 2,8 sekundy, ale Fourcade mocno zwolnił na ostatnich metrach. Na trzeciej lokacie – również z dwoma pudłami – rywalizację zakończył inny Norweg – Erlend Bjoentegaard. Polacy nie startowali.

Wyniki:

1. Martin Fourcade – Francja – 40:18,6
2. Tarjei Boe – Norwegia +2,8
3. Erlend Bjoentegaard – Norwegia +5,1
4. Benedikt Doll – Niemcy +16,0
5. Johannes Kuehn – Niemcy +18,3
6. Johannes Boe – Norwegia +29,2

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password