Biathlon – PŚ: Fourcade znowu wygrywa na swojej ziemi

Choć w ostatnich dniach wydawało się, że rządy Martina Fourcade’a na pozycji wielkiego króla biathlonu, który sprawował przez ostatnie lata jest lekko zagrożony, dziś Francuz znowu pokazał wielką klasę, będąc bezbłędnym na strzelnicy i dość pewnie wygrywając zawody. Na drugim miejscu zawody zakończył Johannes Boe, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Erik Lesser. Polacy nie startowali. 

Przed dzisiejszym biegiem masowym – pierwszym w tym sezonie – hierarchia była dość jasna. Faworytem zawodów był pięciokrotny zwycięzca zawodów tego sezonu – Johannes Boe. Kibice gospodarzy liczyli jednak, że do walki włączy się jeden z najlepszych zawodników w historii tej dyscypliny – Martin Fourcade. Ta dwójka miała między sobą rozegrać walkę o zwycięstwo w zawodach.

I tak też było, choć początkowo zaczęło się niespodziewanie. Boe już na pierwszym strzelaniu zaliczył aż dwa pudła i początkowo nie plasował się w czołówce. Kapitalnie zaczęła za to trójka – Fourcade, Erik Lesser i Anton Shipulin. Ci zawodnicy od początku do końca strzelali celnie, co naturalnie było bardzo korzystne dla Fourcade’a. Kolejne czyste strzelania Boe i kapitalny bieg Norwega sprawiły, że niewiele brakowało, żeby to jednak on – mimo dwóch pudeł – zaatakował Francuza. Przegrał z nim ostatecznie o 3,9 sekundy. Trzecie miejsce ze stratą 6,2 sekundy zajął Erik Lesser. Polacy nie startowali.

Wyniki:

1. Martin Fourcade – Francja – 36:30,3
2. Johannes Boe – Norwegia +3,9
3. Erik Lesser – Niemcy +6,2
4. Anton Shipulin – Rosja +25,1
5. Benjamin Weger – Szwajcaria +25,8
6. Arnd Pfeifer – Niemcy +40,5

 

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password