Biathlon – PŚ: Gdyby nie to strzelanie…

Laura Dahlmeier wygrała bieg pościgowy na zawodach Pucharu Świata w Le Grand Bornand. Wszystkie trzy startujące Polki zapunktowały.

Weronika Nowakowska rozpoczęła zawody świetnie – bezbłędna w pozycji leżąc po pierwszym pudle w stójce zajmowała szóste miejsce. Zanotowała jednak spadek po dwóch pudłach na ostatnim strzelaniu i zakończyła zmagania na 14. pozycji. Dwie karne rundy w sumie biegła Krystyna Guzik, która dobiegła do mety na 21. miejscu, natomiast Magdalena Gwizdoń, która miała taki sam wynik na strzelnicy, zajęła 32. lokatę.

Bieg wygrała Laura Dahlmeier, wykorzystując trzy pudła startującej z pierwszego miejsca zwyciężczyni sprintu Anastasii Kuzminy. Słowaczka, która w sumie biegła dodatkowe 600 metrów, straciła tylko 14 sekund do Niemki. Na trzecim miejscu zmagania ukończyła Lisa Vitozzi – Włoszka podobnie jak Dahlmeier spudłowała tylko raz i na metę wbiegła prawie 32 sekund za nią.

1. Laura Dahlmeier (Niemcy) 30:09,9 (1)
2. Anastasia Kuzmina (Słowacja) +14,0 (4)
3. Lisa Vitozzi (Włochy) +31,8 (1)

14. Weronika Nowakowska (Polska) +1:45,4 (3)
21. Krystyna Guzik (Polska) +2:15,7 (2)
32. Magdalena Gwizdoń (Polska) +2:55,8 (2)

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.