Biathlon – PŚ: Guzik z punktami. Mamy drugie miejsce na igrzyska dla Polski!

Johannes Boe zwyciężył w piątek w sprinterskim biegu biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. Dla nas najważniejszą informacją jest jednak fakt, że po raz drugi w karierze punkty zdobył Grzegorz Guzik. I były to punkty dające nam dodatkową kwalifikację olimpijską. 

Piątkowy sprint był jednym z najważniejszych wyścigów dla biało-czerwonych biathlonistów w tym sezonie. Walka toczyła się o ostatnią z sześciu dzikich kart na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Polscy biathloniści nie załapali się na podział miejsc z rankingu olimpijskiego, więc była to jedyna szansa na wystawienie męskiej reprezentacji w Korei. Przed sprintem w Anterselvie pewne dla Polski było jedno miejsce (obok dwóch miejsc dla Belgii, jednego dla Korei Południowej oraz Japonii). O szóstą dziką kartę dla kraju rywalizowali dziś Polacy, Chorwaci i Japończycy, przy czym największe szanse mieli biało-czerwoni. Oprócz dwóch miejsc dla mężczyzn w rywalizacji indywidualnej na igrzyskach, dzisiejszy sukces Polaków dałby możliwość wystawienia reprezentacji w otwierającej rywalizację biathlonową sztafecie mieszanej.

Dziś na starcie mieliśmy trzech Polaków. Jako pierwszy z numerem 54. wybiegł na trasę Andrzej Nędza-Kubiniec. Polak biegł bardzo dobrze, na pierwszym strzelaniu był bezbłędny i plasował się na znakomitej 10. lokacie. Niestety, po trzech celnych strzałach „w stójce” przytrafiły się dwa pudła i skończyło się na 51. miejscu. Jako drugi z Polaków pobiegł Łukasz Szczurek, ale on dzisiaj nie miał dobrego dnia. Na pierwszym strzelaniu przytrafiły się trzy pudła, na drugim jedno i w sumie z czterema niecelnymi strzałami był 90. Szansę na bezbłędne strzelanie zaprzepaścił też Grzegorz Guzik, który na pierwszym strzelaniu niecelnie trafił dwukrotnie, na drugim jednak był bezbłędny i plasował się przez chwilę na 23. miejscu, by na mecie zameldować się ostatecznie na 30 miejscu.

Niemniej jednak, w myśl zdecydowanie słabszych wyników Japończyków – Kobonokiego i Ozakiego oraz Chorwata Crnkovicia dobry wynik Grzegorza Guzika zapewnił nam drugą przepustkę na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu w rywalizacji indywidualnej mężczyzn.

Wracając do najważniejszych rozstrzygnięć dzisiejszego starcia, po raz kolejny walka o największe laury toczyła się między Norwegiem Johannesem Boe i Francuzem Martinem Fourcadem. Dziś lepszy o 12,8 sekundy okazał się Martin Fourcade. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Arnd Pfeifer (+42,2).

Wyniki:

1. Johannes Boe – Norwegia – 23:19,3
2. Martin Fourcade – Francja +12,8
3. Arnd Pfeifer – Niemcy +42,2
4. Anton Shipulin – Rosja +46,3
5. Emilien Jacquelin – Francja +53,7
6. Lars Helge Birkeland – Norwegia +1:07,8

===================================================

30. Grzegorz Guzik – Polska +2:09,7
51. Andrzej Nędza-Kubiniec – Polska +2:33,1
90. Łukasz Szczurek – Polska +3:41,2

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password