Biathlon – PŚ: Gwizdoń w „10”

Pierwszy start w nowym roku biathlonistki mają już za sobą. Najlepszą w sprincie na 7,5 km w Oberhofie okazała się Gabriela Koukalova (Czechy). W pierwszej dziesiątce zakończyła start Polka Magdalena Gwizdoń.

Czeszka podczas wizyty na strzelnicy nie pomyliła się ani razu. Nad drugą na mecie Kaisą Makarainen (Finlandia) miała 21 sekund przewagi, a nad trzecią Marie Dorin-Habert (Francja) 24 sekundy. Finka dwukrotnie biegała karną rundę, a Francuzka raz.

Na starcie w Oberhofie oglądaliśmy pięć Polek. Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik bezbłędnie strzelały na strzelnicy, dzięki czemu zajęły wysokie miejsca. Odpowiednio 8. (56 sekund straty do Koukalovej) i 11. (+1,16 straty). Monika Hojnisz musiała pokonać 150 metrów dodatkowego biegu i na mecie została sklasyfikowana na pozycji 31. ze stratą niespełna dwóch minut.

Trzykrotnie pudłujące podczas strzelania: Kinga Mitoraj  i Anna Mąka zajęły odległe lokaty. Pierwsza była 70., a druga 86. w stawce dziewięćdziesięciu zawodniczek. Jutro w biegu pościgowym wystartują Gwizdoń, Guzik i Hojnisz.

Dzisiejszy biathlony start w pucharze świata w Oberhofie był istotny z punktu widzenia Białorusinki Darii Domrachevej. Po przerwie związanej z macierzyństwem trzykrotna mistrzyni olimpijska z Soczi wróciła do rywalizacji. Na początek zajęła 37. miejsce, tracąc nieco ponad dwie minuty do zwyciężczyni. Podczas wizyty na strzelnicy zanotowała dwa pudła.