Biathlon – PŚ: Historyczne punkty Guzika

Grzegorz Guzik zajął 26. miejsce w sprincie w Oberhofie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jest to najlepszy wynik w historii polskiego biathlonu męskiego od czasów Tomasza Sikory.

Guzik wystartował z odległym, 93. numerem startowym. Strzelanie w pozycji leżąc miał bezbłędne, dzięki czemu zajmował 26. miejsce po pierwszym okrążeniu. Czyste konto zachował do ostatniego strzału w stójce, który, niestety, spudłował. W klasyfikacji po drugim strzelaniu był już 23. W biegu nieco stracił i na mecie zajął 26. miejsce, zdobywając 15 punktów, po raz pierwszy w karierze. Poprzednim najlepszym wynikiem w karierze Guzika było 55. miejsce w sprincie w Canmore w ubiegłym sezonie.

Oprócz Guzika w Oberhofie wystąpiło dwóch innych Polaków. Łukasz Szczurek upasował się na 78. pozycji z dwoma pudłami w pozycji leżąc i jednym w pozycji stojąc, natomiast Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 100. lokatę, pudłując najpierw trzy, a potem dwa razy.

Zawody wygrał Austriak Julian Eberhard, który spudłował raz w pozycji leżąc. O 10,8 s wyprzedził on na mecie Michala Slesingra oraz o 40,3 s Dominika Windischa – zarówno Czech, jak i Włoch zanotowali pudło w stójce. Tylko o 0,1 s walkę o podium ze swoim rodakiem przegrał bezbłędny na strzelnicy Lukas Hofer.

Wyniki:
1. Julian Eberhard (Austria) 27:26,8
2. Michal Slesingr (Czechy) +10,8
3. Dominik Windisch (Włochy) + 40,3

26. Grzegorz Guzik (Polska) +1:39,0
78. Łukasz Szczurek (Polska) +3:16,6
100. Andrzej Nędza-Kubiniec +5:15,7

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password