Biathlon – PŚ: Jedną maleńką seryjką tak wiele ubyło

Szesnaste miejsce w rywalizacji sztafet kobiet podczas Pucharu Świata w Ruhpolding zajęła reprezentacja Polski. Zwycięstwo, ku uciesze miejscowej publiczności, odniosły Niemki.

Już na początku rywalizacji polska sztafeta straciła szanse na dobry wynik – fatalne strzelanie w wykonaniu Kingi Mitoraj w pozycji leżąc skutkowało przebiegnięciem przez nią trzech karnych rund. Najmłodsza członkini naszej sztafety poprawiła się znacznie w stójce, dobierając tylko raz. W strefie zmian jednak Mitoraj pojawiła się jako ostatnia, trzy i pół minuty po prowadzącej Fince Kaisie Mäkäräinen.

Jako druga w polskim zespole na trasę ruszyła Magdalena Gwizdoń. Podczas swojej pierwszej wizyty na strzelnicy dobierała tylko raz, natomiast w pozycji stojąc zanotowała czyste strzelanie, dzięki czemu wyprzedziła reprezentantkę Estonii. Zmianę Monice Hojnisz przekazała zatem na 22. pozycji.

Hojnisz w pozycji leżąc zanotowała dwa pudła, jednak nie skutkowały one biegnięciem karnej rundy, a udało się jej wyprzedzić Litwnkę i awansować o jedno miejsce. Kolejną pozycję zyskaliśmy po jej drugim strzelaniu, w którym dobierała raz. W trakcie tej zmiany na prowadzenie wysunęła się reprezentacja Norwegii.

Krystyna Guzik pierwsze strzelanie miała bezbłędne, dzięki czemu awansowała na 19. miejsce, w stójce natomiast raz dobierała i wyprzedziła kolejne dwie rywalki. W trakcie biegu Polka zdołała jeszcze pokonać Amerykankę i ostatecznie nasza sztafeta zakończyła rywalizację na 16. pozycji.

Zwycięstwo po ataku Laury Dahlmeier na ostatnim okrążeniu odniosły Niemki, natomiast prowadzące przez długi czas Norweżki zakończyły rywalizację jako trzecie, po tym jak Marte Olsbu została w końcówce wyprzedzona przez Célię Aymonier.

Wyniki:
1. Niemcy 1:09:53,0
2. Francja +3,5
3. Norwegia +4,5

16. Polska +5:03,8

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password