Biathlon – PŚ: Jeszcze trochę i będzie podium! Nowakowska 4. w Oberhofie!

Od początku tego sezonu wracająca po przerwie macierzyńskiej do biathlonowych startów Weronika Nowakowska notuje stały progres formy. Po znakomitym 6. miejscu w czwartkowym sprincie, dziś reprezentantka Polski otarła się do podium, zajmując 4. miejsce i tracąc do podium ledwie 6,9 sekundy. Bardzo ważne jest to, że Polka była bezbłędna na strzelnicy. 

Nowakowska na starcie miała minutę i osiem sekund straty do zwyciężczyni sprintu Anastazji Kuzminy, ale różnice między nią, a kolejnymi zawodniczkami już tak znaczące nie były i można było z nadziejami spoglądać nawet na walkę o podium. Kolejne czyste strzelania Polki jeszcze bardziej utwierdzały nas w tym przeświadczeniu, jednak inne zawodniczki też dziś strzelały bardzo dobrze.

Najlepsza dzisiaj znowu okazała się – mimo dwóch niecelnych strzałów – Anastazja Kuzmina. Na kolejnych trzech miejscach uplasowały się bezbłędne Dorothea Wierer, Vita Semerenko i Weronika Nowakowska. Wydawało się, że w kontekście dalekich miejsc tych zawodniczek w sprincie (odpowiednio 16. i 22. lokata) to Polka była największą faworytką do miejsca za Słowaczką, ale jednak to Włoszka i Ukrainka biegły dziś i strzelały dużo szybciej, co sprawiło, że to one stanęły na podium.

Trzy inne reprezentantki Polski spisały się jednak słabiej. Wydawało się, że największe szanse na bardzo dobry wynik będzie mieć najmłodsza z biało-czerwonych Monika Hojnisz, która po trzech strzelaniach zajmowała nawet miejsce w drugiej dziesiątce, ale dwa pudła na ostatnim  strzelaniu dały spadek na 35. lokatę. Co ciekawe, podobnie jak po sprincie, miejsce w swoim sąsiedztwie zajęły Gwizdoń i Hojnisz, ale tym razem była to odpowiedno 39. i 40. pozycja.

To ostatnie indywidualne starty w Oberhofie. Jutro odbędą się sztafety i wygląda na to, że w kontekście lepszej formy naszych reprezentantek niż kilka tygodni temu, możemy liczyć na najlepszy wynik w sezonie. Czy to się jednak sprawdzi, przekonamy się dopiero w niedzielę!

Wyniki:

1. Anastazja Kuzmina – Słowacja -30:49,5
2. Dorothea Wierer – Włochy +1:04,4
3. Vita Semerenko – Ukraina +1:10,2
4. Weronika Nowakowska – Polska +1:17,1
5. Kaisa Makarainen – Finlandia +1:23,4
6. Daria Domracheva – Białoruś +1:28,8

Radosław Kępys555 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password