Biathlon – PŚ: Johannes Boe wygrywa z Fourcadem

Norweg Johannes Boe wygrał bieg ze startu wspólnego mężczyzn w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Wyprzedził on Francuzów Martina Fourcade’a i Antoine’a Guigonnata. O wyniku rywalizacji głównie zadecydowało trzecie strzelanie. 

Bieg masowy, który odbywał się dziś w Rupholding był dopiero drugim takim w tym sezonie. Pierwszy odbył się w Le Grand Bornand i wygrywał wtedy główny faworyt dzisiejszego biegu Martin Fourcade przed Norwegiem Johannesem Boe i Niemcem Erikiem Lesserem. Dzisiejszy start nie był jednak ostatnią próbą przedolimpijską w tej specjalności, gdyż już za tydzień bieg masowy odbędzie się w Antholz-Anterselvie.

Dzisiejszy bieg odbywał się w bardzo dogodnych dla biathlonistów warunkach. Pierwsze dwa strzelania aż dla dwunastu zawodników okazały się bezbłędne i czołowa grupa biegła razem w bardzo szerokim składzie. Stawce zgodnie z przewidywaniami przewodzili Martin Fourcade i Johannes Boe. Początkowo świetnie biegł też Simon Desthieux, który miał wspomagać Martina Fourcade’a, ale po jednym pudle na drugim strzelaniu spadł poza pierwszą 10-tkę.

Wszystko jednak odwróciło się na trzecim strzelaniu. Czołówka strzelała niezwykle szybko, ale Fourcade popełnił aż dwa pudła i spadł dopiero na 14. miejsce, tuż przed… Desthieux. Wskutek tego prowadzenie objął Johannes Boe przed Simonem Schemppem i bratem Tarjei. Tą trójkę dzieliło niespełna dwie sekundy, a przewaga nad kolejnymi zawodnikami przed ostatnim strzelaniem ciągle rosła. Ostatnia próba na strzelnicy przyniosła jedno pudło Johannesa Boe, a za nim utworzył się francuski pociąg TGV w postaci bezbłędnych Antonina Guigonnat, bezbłędnego Fourcade’a i Quentinem Fillon-Mallet. Ostatecznie Fourcade podgonił bardzo mocno Johannesa Boe i na mecie przewaga Norwega wyniosła tylko 4,5 sekundy. Trzecie miejsce zajął Antoine Guigonnat.

1. Johannes Boe – Norwegia – 37:11,2
2. Martin Fourcade – Francja +4,5
3. Antoine Guigonnat – Francja +8,4
4. Quentin Fillon-Maillet – Francja +12,6
5. Tarjei Boe – Francja +14,2
6. Simon Schempp +14,6

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password