Biathlon – PŚ: Kolejny niezły występ Magdy Gwizdoń, faworyci nie zawodzą

Tylko jedno pudło przy dość przeciętnym biegu pozwoliły zająć Magdzie Gwizdoń 15. miejsce w dzisiejszym biegu pościgowym. Zwycięstwa odnosili, podobnie jak i wczoraj, Kaisa Mäkäräinen i Martin Fourcade.

Dokładnie o 14:45 na trasę w Niemieckim Ruhpolding ruszyły panię, jako pierwsza wystartowała zwyciężczyni wczorajszego sprintu Finka Mäkäräinen, która o ponad 20 sekund wyprzedzała Czeszkę Koukalovą i o prawie 30 sekund Niemkę Dahlmeier. My oczekiwaliśmy na starcie dwóch Polek, z numerem 10 na plastronie i ze stratą około 1,5 min wystartowała Magda Gwizdoń. Jako 57. swój występ miała rozpocząć Monika Hojnisz, miała… Polka jednak zrezygnowała z występu w dzisiejszym biegu.

Jedyna startująca dziś Polka zaczęła bardzo dobrze, oba strzelania w pozycji leżącej Polka miała bezbłędne, co pozwoliło jej się przesunąć na 8. miejsce, po tej części rywalizacji. Prowadzenie od samego początku utrzymywała Mäkäräinen, która podobnie, jak i Polka zaczęła od dwóch bezbłędnych strzelań. Po tej części rywalizacji miała ona już ponad minutę przewagi nad drugą Włoszką Wierer i trzecią Niemką Dahlmeier.

Dalsza cześć rywalizacji nie przyniosła większych zmian, ostatecznie triumf odniosła Mäkäräinen, która pobiegła dziś świetnie, dołożyła do tego bardzo dobre strzelania (tylko jedno pudło) i wyprzedziła drugą Czeszkę Koukalovą o przeszło minutę, a trzecią Francuzkę Dorin Habert o prawie 1,5 minuty. Magda Gwizdoń zanotowała w sumie jedno pudło, które przytrafiło jej się podczas trzeciej wizyty na strzelnicy, taki rezultat na strzelnicy dawał Polce realne szanse na miejsce w pierwszej 10. Ostatecznie jednak nasza reprezentantka osłabła w końcówce i zajęła 15. miejsce, co i tak należy uznać za bardzo dobry wynik.

Dwie godziny wcześniej w biegu na dochodzenie zaprezentowali się panowie. Pomimo pewnych problemów na strzelnicy (aż 3 pudła) dzisiejsze zawody wygrał Martin Fourcade. Stało się tak zarówno dzięki rewelacyjnemu biegowi Francuza, jak i przewadze wywalczonej podczas wczorajszego sprintu. Ostatecznie absolutny biathlonowy dominator wyprzedził o 18 sekund bezbłędnego dziś Norwega Emila Hegle Svendsena. Podium ze stratą prawie 20 sekund uzupełnił dość niespodziewanie Czech Michal Krcmar, dla którego dzisiejszy wynik jest najlepszym rezultatem w karierze.