Biathlon – PŚ: Kuźmina potwierdza wysoką formę. Weronika Nowakowska tuż za czołową dziesiątką

Sprintem kobiet rozpoczął się we francuskim Le Grand Bornard kolejny cykl zawodów o Puchar Świata. Ze zwycięstwa cieszyła się będąca ostatnio w wysokiej formie Słowaczka Anastasija Kuźmina. Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska zajęła jedenaste miejsce.

Dobre warunki na strzelnicy i czołowe zawodniczki znajdujące się zarówno na początku jak i na końcu listy startowej zapowiadały ciekawą i wyrównaną do samego końca walkę o zwycięstwo. I rzeczywiście, aby dziś liczyć się w rywalizacji o czołowe lokaty oprócz dobrego biegu trzeba było, również celnie strzelać.

Najlepiej z tego zadania wywiązała się Anastasija Kuźmina. Słowaczka bliska zwycięstwa w sprincie było już w zeszłym tygodniu w Hochfilzen, ale minimalnie przegrała z D. Domrachevą. Tym razem już jej triumf nie podlegał dyskusji. Do bardzo dobrego biegu dołożyła bezbłędne strzelanie i na mecie miała czas lepszy od drugiej zawodniczki o prawie 34 sekundy. O tyle pokonała powracającą do wysokiej formy po kłopotach zdrowotnych Laurę Dahlmeier. Już po tym występie widać, że Niemka będzie bardzo się liczyła w dalszej części sezonu. Podium uzupełniła dziś Ukrainka Vita Semerenko, która od początku sezonu utrzymuje stabilną dyspozycję. Wysoko, także uplasowała się jej siostra Valj, która zajęła miejsce siódme. Powoli na dobre w czołówce biathlonowego Pucharu Świata zadomawia się Denise Herrmann. Niemka udowodniła to zajmując mimo 1 pudła piątą lokatę.

Polki zaprezentowały się w kratkę. Weronika Nowakowska po raz kolejny udowodniła, że obecnie z naszych reprezentantek znajduje się w najwyższej formie. Dziś do miejsca w czołowej trójce zabrakło jej około czterdziestu sekund. Z jedną karną rundą uplasowała się tuż poza pierwszą dziesiątką. Bezbłędnie strzelała za to Krystyna Guzik. Jednak bieg naszej doświadczonej biathlonistki cały czas pozostawia wiele do życzenia, gdyż straciła do Kuźminy prawie dwie minuty i zajęła dość odległą 29 pozycję. Pięćdziesiąta pierwsza z trzema pudłami była Magdalena Gwizdoń, a Kamila Żuk, która zastąpiła przed tymi zawodami Monikę Hojnisz, nie zakwalifikowała się do sobotniego biegu na dochodzenie, zajmując dopiero 71 miejsce.

Wyniki:

1 A. Kuźmina (Słowacja) 20:59.6 (0)

2 L. Dahlmeier (Niemcy) +33.9 (0)

3 Vita Semerenko (Ukraina) +41.4 (0)

4 L. Vittozzi (Włochy) +50.0 (0)

5 D. Herrmann (Niemcy) +50.6 (1)

6 S. Gasparin (Szwajcaria) +53.4 (1)

7 Valj Semerenko (Ukraina) +1:06.8 (0)

8 J. Braisaz (Francja) +1:13.0 (1)

11. Weronika Nowakowska (Polska) +1:19.1 (1)

29 Krystyna Guzik (Polska) +1:58.5 (0)

51 Magdalena Gwizdoń (Polska) +2:22.3 (3)

71 Kamila Żuk (Polska) +3:03.2 (2)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password