Biathlon – PŚ: Laura niezniszczalna, dobry występ Magdaleny Gwizdoń

Niemka Laura Dahlmeier wygrała sobotni bieg pościgowy Pucharu Świata w Pjongczang. Zawody będące próbą przedolimpijską są też udane dla Magdaleny Gwizdoń, która po 18. miejscu w sprincie, dziś była 15. Monika Hojnisz i Kinga Mitoraj spisały się dziś dużo słabiej. 

Laura Dahlmeier nie przestaje zadziwiać fanów biathlonu. Po zdobyciu trzech złotych i jednego srebrnego medalu MŚ w Hochfilzen, reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów zanotowała niesamowity powrót na trasy Pucharu Świata. W czwartek odniosła zwycięstwo w biegu sprinterskim, a dziś na strzelnicy była bezbłędna i zyskała ponad 70 sekund przewagi nad pozostałymi rywalkami.

Zacięta była też dziś walka o drugą lokatę,. Kaisa Makarainen bardzo dobrze strzelała podczas dwóch pierwszych i ostatniej wizyty na strzelnicy, ale w międzyczasie spudłowała dwa razy i musiała uważać na Francuzkę Anais Bescond. Ta spudłowała dziś raz, ale dzięki kapitalnym zdolnościom biegowym Finki, to ona mogła cieszyć się z drugiej lokaty.

Z polskiego punktu widzenia, możemy być dziś zadowoleni z postawy Magdaleny Gwizdoń. Polka od początku była bardzo dobrze dysponowana na trasie, a jedno pudło na trzecim strzelaniu nie przeszkodziło jej w awansie w porównaniu do biegu sprinterskiego – z 18. na 15. pozycję. Spory spadek zaliczyła Monika Hojnisz, która dziś musiała pobiec aż 600 metrów dodatkowego biegu i zakończyła rywalizację na 34. lokacie. Kinga Mitoraj miała za to aż 7 karnych rund do pokonania i została sklasyfikowana na ostatnim 58. miejscu.

Jutro czekają nas zmagania sztafet.

1. Laura Dahlmeier – Niemcy – 27:58,0
2. Kaisa Makarainen – Finlandia +1:12,6
3. Anais Bescond – Francja +1:18,9
==================================
15. Magdalena Gwizdoń – Polska +2:18,1
34. Monika Hojnisz – Polska +3:40,2
58. Kinga Mitoraj – Polska +7:09,9

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password