Biathlon – PŚ: Magda Gwizdoń kończy dzisiejszy sprint na znakomitej 10. pozycji!

Bezbłędne strzelanie i niezły bieg pozwoliły Magdzie Gwizdoń uplasować się na znakomitej 10. pozycji podczas dzisiejszego sprintu. Magda potwierdziła tym samym, że 8. miejsce wywalczone podczas zeszłotygodniowych zawodów w Oberhofie nie było przypadkiem. Zwycięstwo w dzisiejszym biegu przypadło natomiast Fince Makarainen.
Dokładnie o 14:40 rozpoczęły się kolejne zawody w ramach żeńskiego Pucharu Świata. Tym razem najlepsze biathlonistki świata rywalizowały w sprincie. My liczyliśmy na nasze reprezentantki: Magdę Gwizdoń, Monikę Hojnisz oraz Krystynę Pałkę. Skład naszej reprezentacji uzupełniły jeszcze Kingi : Żuk i Mitoraj.

Jako pierwsza z naszych na trasie pojawiła się Kinga Mitoraj, Polka strzelała dzisiaj bezbłędnie, ale bardzo słaby bieg pozwolił zająć jej jedynie 62. miejsce. Kolejną z naszych reprezentantek była Krystyna Guzik i choć Krysia pobiegła dużo szybciej od swojej młodszej koleżanki to jednak aż 3 karne rundy spowodowały, że Polka ukończyła dzisiejsze zmagania na odległej 67. pozycji. Bardzo podobnie spisała się Kinga Żuk, najmłodsza z naszych reprezentantek spudłowała również 3 razy, co ostatecznie pozwoliło zająć jej 72. pozycję. Tak słabe wyniki Polek powodują, że żadnej z nich nie zobaczymy w jutrzejszym biegu pościgowym.

Nie wiele lepiej poszło Monice Hojnisz, Polka zaliczyła dziś dwa pudła (oba podczas drugiej wizyty na strzelnicy), co ostatecznie przy dosyć słabym biegu dało jej odległą 57. pozycję. Jedynym plusem jest fakt, że Polka będzie miała okazję poprawić się w jutrzejszym biegu pościgowym. I gdy wydawało się, że cały dzisiejszy występ naszych reprezentantek okaże się jedną wielką porażką na trasę wyruszyła Magda Gwizdoń. Polka zaprezentowała się dzisiaj świetnie, zarówno na strzelnicy, gdzie była bezbłędna, jak i w biegu, co pozwoliło Polce zająć znakomitą 10. lokatę. Magda tym samym potwierdziła swoją znakomitą formę z Oberhofu, gdzie to zajęła w sprincie 8. pozycję.

Równie ciekawie zapowiadała się walka o zwycięstwo. Ostatecznie górą z niej wyszła Finka Kaisa Mäkäräinen, która strzelała bezbłędnie, biegła fantastycznie i o ponad 20 sekund wyprzedziła drugą na mecie Czeszkę Gabrielę Koukalovą, a o ponad 30, Niemkę, liderkę PŚ, Laurę Dahlmeier. Tuż za podium uplasowała się Francuzka Dorin Habert oraz Włoszka Wierer. Z całą pewnością można więc stwierdzić, że faworytki dzisiaj nie zawiodły, co zapowiada nam niezwykle ciekawą walkę w jutrzejszym biegu pościgowym.
Wyniki:

1. Kaisa Mäkäräinen (Finlandia)
2. Gabriela Koukalova (Czechy)
3. Laura Dahlmeier (Niemcy)
4. Marie Dorin Habert (Francja)
5. Dorothea Wierer (Włochy)

10. Magdalena Gwizdoń (Polska)
57. Monika Hojnisz (Polska)
62. KInga Mitoraj (Polska)
67. Krystyna Guzik (Polska)
72. Kinga Żuk (Polska)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password