Biathlon – PŚ: Mitoraj nie wystartuje w biegu na 15km

Kinga Mitoraj nie wystartuje w środowym biegu indywidualnym. Biathlonistka wciąż odczuwa skutki niedzielnej wywrotki. Wtorek spędziła w szpitalu na badaniach.

21-latka jest zgłoszona do udziału w bieg na 15 km, ale nie zobaczymy jej na starcie. Sama zawodniczka jeszcze w poniedziałek zapewniała, że będzie w stanie wystartować, ale ból kręgosłupa w odcinku szyjnym nie ustępował i zdecydowano, aby wysłać ją na badania. Polka spędziła w oczekiwaniu na prześwietlenie aż osiem godzin.

– Ból wyszedł tak naprawdę po dwóch dniach. Na szczęście prześwietlenie nie wykazało jakichś problemów, co nie zmienia faktu, że mięśnie szyi są nadwyrężone. Nie będziemy jej forsować – powiedział trener Adam Kołodziejczyk.

Dobra wiadomość jest taka, że w zawodach udział weźmie Monika Hojnisz, która z powodu kłopotów żołądkowych nie startowała w niedzielę.

– Monika trenuje normalnie od dwóch dni. Nic jej już nie dolega, ale nie wiemy czy ta dwudniowa niedyspozycja nie wywrze na nią jakiegoś negatywnego wpływu – dodał Kołodziejczyk.

Oprócz Hojnisz (numer 28) w środowych zawodach wystartują Krystyna Guzik (33), Magdalena Gwizdoń (38) oraz Kamila Żuk (65). Początek biegu o 18:00. Transmisje w Eurosporcie 1 oraz w Polsacie Sport Extra.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password