Biathlon – PŚ: Niedziela bez większych niespodzianek

Ostatnią konkurencją rozgrywaną w niemieckim Oberhofie w ramach biathlonowego pucharu świata był bieg ze startu wspólnego. Wśród pań wygrała Gabriela Koukalova (Czechy), a w rywalizacji mężczyzn najlepszy był Simon Schempp (Niemcy). Z polskich biathlonistów startowała tylko Magdalena Gwizdoń.

Biathlonistki startowały na dystansie 12,5 km, który najszybciej pokonała Czeszka Klara Koukalova. Podczas czterokrotnego strzelania nie popełniła żadnego błędu. Podobnie jak trzecia na mecie inna Czeszka Eva Puskarcikova, która do zwyciężczyni straciła 45 sekund w biegu. Drugie miejsce zajęła biegająca jedną karną rundę Niemka Laura Dahlmeier.

Jedyna Polka Magdalena Gwizdoń podczas drugiej i trzeciej wizyty na strzelnicy zanotowała po jednym niecelnym strzale. Na mecie została sklasyfikowana na miejscu 12., tracąc do Koukalovej niespełna dwie minuty.

Wśród mężczyzn, którzy ścigali się na 15 km o końcowym triumfie zadecydowały finiszowe metry biegu. Na nich najszybszy był Niemiec Schempp, zanim ukończył „masówkę” kolega z reprezentacji Erik Lesser. Obaj popełnił jeden błąd na strzelnicy. Na trzecim miejscu finiszował Francuz Martin Fourcade, który podczas trzeciego strzelania dwukrotnie nie trafił w tarczę, a to wiązało się z koniecznością biegania 300 metrów.

Liderami Pucharu Świata po zawodach są Gabriela Soukalova z dorobkiem 479 punktów oraz bezapelacyjnie Martin Fourcade, który ma na koncie 610 pkt.

Kolejne zawody odbędą się w przyszłym tygodniu w Ruhpolding.