Biathlon – PŚ: Niemcy z Kryształową Kulą za sztafety mieszane

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Zawodami supermikstów i sztafet mieszanych w Kontiolahti zakończyła się rywalizacja w Pucharze Świata w konkurencjach mieszanych. Klasyfikację wygrali Niemcy, którzy byli trzeci w supermikście i drudzy w sztafecie mieszanej.

Preludium do rywalizacji sztafet mieszanych były zmagania supermikstów. Zwycięstwo odnieśli w nich Austriacy Simon Eder i Lisa Theresa Hauser, którzy, podobnie jak drudzy Amerykanie Susan Dunklee i Lowell Bailey, nie biegli karnej rundy, choć dobierali w sumie pięciokrotnie. Na trzecim miejscu uplasowali się Niemcy Laura Dahlmeier i Roman Rees, którzy dobrali sześć nabojów. Startujący w biało-czerwonych barwach Magdalena Gwizdoń i Grzegorz Guzik zajęli 23. miejsce – Gwizdoń biegła karną rundę, a w sumie nasi reprezentanci spudłowali jedenastokrotnie.

Wyniki:
1. Austria 31:35,1
2. USA +32,8
3. Niemcy +33,3

23. Polska +3:33,4

Występ klasycznych sztafet mieszanych również nie przysporzył nam radości. Zarówno Krystyna Guzik, jak i Monika Hojnisz zaliczyły po karnej rundzie w pozycji stojąc, przez co na półmetku rywalizacji zajmowaliśmy 20. miejsce. Łukasz Szczurek spudłował tylko dwukrotnie, jednak nie dało nam to w ostatecznym rozrachunku awansu, natomiast Andrzej Nędza-Kubiniec zaliczył trzy pudła w stójce, dobiegając do mety na 20. miejscu. Zawody wygrali Francuzi, przed Niemcami i Ukraińcami, nasi zachodni sąsiedzi z kolei triumfowali w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kategorii sztafet mieszanych.

Wyniki:
1. Francja 1:11:34,51
2. Niemcy +11,0
3. Ukraina +27,1

20. Polska +5:21,3

Wojciech Nowakowski2372 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password