Biathlon – PŚ: Nowakowska studzi zapał

Fatalny występ Weroniki Nowakowskiej na Pucharze Świata w Anterselvie. Polka w biegu masowym zajęła przedostatnie, 29. miejsce.

Na pierwszym strzelaniu nasza reprezentantka spudłowała raz i na trasę wybiegła jako 20. Później było już tylko gorzej – trzy kolejne strzelania kończyły się dwiema karnymi rundami, co w sumie dało ponad kilometr dodatkowego biegu. W efekcie Nowakowska zakończyła zmagania na 29. miejscu, wygrywając tylko z Tatianą Akimową.

Przez większość biegu stawce przewodziła Dorothea Wierer. Trzy pierwsze strzelania miała bezbłędne, na ostatnim jednak dwukrotnie spudłowała, co spowodowało jej spadek na trzecie miejsce, za Darię Domraczewą i Anastasiyę Kuzminę. Ostatecznie jednak Włoszka osłabła w biegu i do mety dobiegła na siódmym miejscu. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Kaisa Makarainen.

Wyniki:
1. Daria Domraczewa (Białoruś) 40:23,9 (1)
2. Anastasiya Kuzmina (Słowacja) +11,9 (3)
3. Kaisa Makarainen (Finlandia) +16,2 (4)

29. Weronika Nowakowska (Polska) +5:41,5 (7)

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password