Biathlon – PŚ: Odległe miejsca Polaków w sprincie

Kolejny słaby występ w tym sezonie zanotowali polscy biathloniści w sprincie na zawodach Pucharu Świata w Kontiolahti. Najlepszy z naszych reprezentantów, Łukasz Szczurek, zajął dopiero 82. miejsce.

Bieg, pomimo pudła na strzelaniu w pozycji stojąc, wygrał Martin Fourcade. Na mecie Francuz miał zaledwie 0,6 s przewagi nad drugim Ondřejem Moravcem. Na najniższym stopniu podium zawody ukończył Emil Hegle Svendsen. Zarówno Czech, jak i Norweg byli bezbłędni na strzelnicy. Zwycięstwo Fourcade’a było jego trzynastym triumfem w tym sezonie Pucharu Świata – Francuz pobił tym samym rekord należący do tej pory do Ole Einara Bjoerndalena.

Wszystkie krążki zestrzelił także Łukasz Szczurek, jednak w biegu stracił tyle, że na mecie miał prawie trzy minuty straty do zwycięzcy. Podobne rezultaty uzyskali Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec, z tym że oni zanotowali również pudła na strzelnicy – Guzik dwa, a Nędza Kubiniec trzy. Ostatecznie sklasyfikowani zostali odpowiednio na 97. i 99. miejscu.

Wyniki:
1. Martin Fourcade (Francja) 22:17,0
2. Ondřej Moravec (Czechy) +0,6
3. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) +9,4

82. Łukasz Szczurek (Polska) 2:51,2
97. Grzegorz Guzik (Polska) 3:36,7
99. Andrzej Nędza-Kubiniec (Polska) 4:15,2

Wojciech Nowakowski2409 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password