Biathlon – PŚ: Ósme miejsce Polek

Sztafeta Polek zajęła ósme miejsce w zawodach sztafet na biathlonowym Pucharze Świata w Oberhofie. Wygrały Francuzki, przełamując trwającą od prawie dwóch lat dominację Niemek.

Na pierwszej zmianie w naszej sztafecie pobiegła Monika Hojnisz – na obu strzelaniach dobierała dwukrotnie, ale strzelała wolno i do strefy zmian dobiegła na 11. miejscu. Bezbłędne pierwsze strzelanie zaliczyła Magdalena Gwizdoń, wyprowadzając nas na ósme miejsce, ale w stójce zafundowała sobie 300 metrów dodatkowego biegu. W efekcie Krystyna Guzik na swoją część biegu startowała z 11. pozycji, ale udało jej się wyprowadzić drużynę na dziewiąte miejsce. Weronika Nowakowska poprawiła naszą lokatę i dobiegła do mety jako ósma.

Początkowo rywalizacja o zwycięstwo toczyła się między Włoszkami i Francuzkami, jednak słabe strzelanie Nicole Gontier oraz świetne Franziski Preuss spowodowały, że w miejsce Azzurre pojawiły się Niemki. Ostateczna rozgrywka pomiędzy Justine Braisaz a Marią Hammerschmidt wypadła na korzyść Francuzki i to Trójkolorowe wygrały niedzielny bieg, wyprzedzając Niemki i Szwedki.

1. Francja 1:12:42,4 (1+10)
2. Niemcy +32,4 (2+13)
3. Szwecja +48,2 (0+8)

8. Polska +2:52,6 (2+13)

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.