Biathlon – PŚ: Pierwsze zwycięstwo Kaisy Makarainen w sezonie!

Finka Kaisa Makarainen okazała się najlepsza podczas ostatniego startu kobiet podczas Pucharu Świata w Rupholding – biegu masowego. Jedyną Polką w stawce była Weronika Nowakowska, która dziś pudłowała trzykrotnie, biegła też poniżej oczekiwań i uplasowała się na 25. lokacie. 

Bieg masowy, który odbywał się dziś w Rupholding był dopiero drugim takim w tym sezonie. Pierwszy odbył się w Le Grand Bornand i wygrywała wtedy reprezentantka gospodarzy Justine Braisaz przed Iriną Kryuko i Laurą Dahlmeier. Dzisiejszy start nie był jednak ostatnią próbą przedolimpijską w tej specjalności, gdyż już za tydzień bieg masowy odbędzie się w Antholz-Anterselvie.

Wróćmy jednak do dzisiejszego startu, który naszej reprezentantce nie wyszedł zbyt okazale. Zacznijmy od tego, że słabszy bieg Polki sprawił, że musiała ona dobrze strzelać, by trzymać się w szerokiej czołówce. Po trzech strzelaniach Nowakowska miała na koncie tylko jedno pudło i plasowała się w okolicach 15. miejsca, ale podczas ostatniego strzelania „w stójce” przytrafiły się dwa niecelne strzały i spadek aż do trzeciej 10-tki. Skończyło się na 25. miejscu i stracie 2:11,7 do zwyciężczyni.

Triumfatorką dzisiejszego biegu okazała się Kaisa Makarainen. Finka mimo dwóch pudeł na strzelnicy wyprzedziła o 0,8 sekundy Laurę Dahlmeier i o 4,6 sekundy Czeszkę Veronikę Vitkovą. Rewelacją biegu, a z drugiej strony wielką przegraną okazała się bezbłędna na strzelnicy Kanadyjka Rosanna Crawford. Po ostatnim strzelaniu plasowała się jeszcze na prowadzeniu, ale chwilę później bardzo szybki peleton w postaci Niemki i Finki dopadł zawodniczkę spod znaku Klonowego Liścia, która jeszcze później dała się złapać Vitkovej.

Mimo, że nasze kadrowiczki odpuszczają start we Włoszech, nasza najlepsza biathlonistka planuje wystartować w biegu ze startu wspólnego za tydzień w niedzielę, by mieć szansę na zapewnienie sobie miejsca w czołowej 15-tce, które potem premiuje na igrzyskach olimpijskich i zapewnia start w biegu masowym.

Wyniki:

1. Kaisa Makarainen – Finlandia 34:05,6
2. Laura Dahlmeier – Niemcy +0,8
3. Veronika Vitkova – Czechy +4,6
4. Rosanna Crawford – Kanada +5,2
5. Denise Hermann – Niemcy +16,7
6. Daria Domracheva – Białoruś +23,7

=======================================

25. Weronika Nowakowska – Polska +2:11,7

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password