Biathlon – PŚ: Polacy poza biegiem pościgowym

Kolejny nieudany start w Pucharze Świata zanotowali polscy biathloniści. Żadnemu z naszych reprezentantów startujących w biegu sprinterskim w Oberhofie nie udało się awansować do biegu pościgowego.

Spośród Biało-Czerwonych najlepiej spisał się Grzegorz Guzik, ale pomimo tylko dwóch pudeł (po jednym w obu strzelaniach) zajął dopiero 66. miejsce, tracąc do dającego prawo startu w sobotę 60. miejsca niecałe dziewięć sekund. Nieco słabiej spisał się Łukasz Szczurek, który zanotował dwa pudła w pozycji leżąc i jedno w pozycji stojąc, zajmując 73. miejsce. Dopiero 99. w stawce 103 zawodników, którzy ukończyli bieg, był Mateusz Janik, który spudłował w sumie pięciokrotnie.

Zawody wygrał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Martin Fourcade. Zaledwie osiem sekund wolniejszy był Norweg Emil Hegle Svendsen. Bliski sukcesu był też najgroźniejszy rywal Fourcade’a w tym sezonie, Johannes Thingnes Boe, jednak Norweg dwukrotnie spudłował na pierwszym strzelaniu. Ostatecznie jednak był tylko dwie sekundy wolniejszy od swojego rodaka i zajął trzecie miejsce, nieznacznie tylko tracąc dystans w klasyfikacji do broniącego Kryształowej Kuli Francuza.

1. Martin Fourcade (Francja) 25:03,3 (0)
2. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) +8,1 (0)
3. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) +10,2 (2)

66. Grzegorz Guzik (Polska) +2:45,5 (2)
73. Łukasz Szczurek (Polska) +2:57,7 (3)
99. Mateusz Janik (Polska) +4:53,5 (5)

Wojciech Nowakowski2466 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.