Biathlon – PŚ: Polki bez puntów, Dahlmei(st)er z kolejnym zwycięstwem!

Fatalny występ zanotowały dziś nasze reprezentantki w biegu pościgowym. Polki pomimo nie najgorszego strzelania zajęły bardzo odległe miejsca i nie zdobyły ani jednego punktu do klasyfikacji pucharu świata! Daleko przed naszymi walkę o zwycięstwo toczyły najlepsze, ostatecznie górą z niej wyszła niesamowita Laura Dahlmeier.
Dokładnie o 15:15 na trasę w Fińskim Kontiolahti wyruszyły najlepsze biathlonistki świata, aby stoczyć walkę o kolejne pucharowe punkty. Jako pierwsza uczyniła to niespodziewana zwyciężczyni wczorajszego sprintu Norweżka Tiril Eckhoff. Około 20 sekund po niej swój bieg rozpoczęły Niemka Laura Dahlmeier oraz Białorusinka Darya Domracheva. Na starcie dzisiejszego biegu znalazły się również Polki, jako 27. na trasę ruszyła Magdalena Gwizdoń, jako 39. Monika Hojnisz, jako 48. Krystyna Pałka.

Ostatecznie po bardzo ciekawej i zaciętej walce kolejny triumf w tym sezonie odniosła Laura Dahlmeier, która nieznacznie wyprzedziła Francuzkę Dorin Habert. O 3. lokatę do samej linii mety walczyły Darya Domracheva, Słowaczka Fijalkova oraz Włoszka Vitozzi. Ostatecznie górą z tej walki wyszła ta ostatnia, dla której dzisiejszy występ był najlepszym w tym sezonie.

Bardzo słabo spisały się natomiast Polki, które kiepsko dzisiaj strzelały. Magda Gwizdoń oraz Krystyna Guzik miały po trzy pudła, a Monika Hojnisz 4 oraz fatalnie biegły. To wszystko złożyło się  na to, że żadna z naszych reprezentantek nie zajęła dziś miejsca w czołowej ”40”, a co za tym idzie nie zdobyły punktów do klasyfikacji pucharu świata. Warto dodać, że taka sytuacja miała miejsce dopiero drugi raz w tym przecież niezbyt udanym sezonie (pierwszy taki przypadek miał miejsce podczas inaugurującego zmagania w tym sezonie biegu indywidualnego w Östersund).