Biathlon – PŚ: Triumf Niemek w słabszym składzie

Ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w Pjongczangu biathlonistki rywalizowały w sztafecie 4×6 km. Bezkonkurencyjne okazały się mistrzynie świata z Hochfilzen Niemki pod nieobecności Laury Dahlmeier. Polki zostały sklasyfikowane w drugiej „10”.

Nadine Horchler, Maren Hammerschmidt, Denise Herrmann i Franziska Hildebrand wygrały sztafetę mimo, że siedmiokrotnie doładowywały naboje na strzelnicy i jeden raz pojawiły się na karnej rundzie. Ich przewaga nad drugimi Norweżkami wyniosła 22 sekundy. Trzecie były Czeszki, które stoczyły walkę ze Skandynawkami o podium. Tuż za nim uplasowały się niespodziewanie Szwedki. Polski zespół w składzie Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Krystyna Guzik zajął 13. miejsce ze stratą do zwyciężczyń 2:36.1 sekundy. Biało-czerwone trzynaście razy dobierały naboje i podobnie jak Niemki raz biegały karną rundę.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się od 10 do 12 marca w fińskim Kontiolahti.