Biathlon – PŚ: Uciekli przed dublem

Zwycięstwem norweskich biathlonistów zakończyła się rywalizacji sztafet 4×7,5 km podczas Pucharu Świata w Ruhpolding. Polacy zostali sklasyfikowani na 20. miejscu, dobiegając do mety 5 minut za triumfatorami.

Lars Birkeland, Tarjei Boe, Emil Hegle Svendsen i Johannes Thinges Boe przyprowadzili reprezentację Norwegów na pierwszym miejscu, w czasie  1:13:11.1. Na strzelnicy w ośmiu próbach siedmiokrotnie doładowywali naboje. Za nimi o 25 sekund bieg ukończyli Francuzi z Martin Fourcadem, biegnącym na trzeciej zmianie. Na strzelnicy Trójkolorowi sześciokrotnie korzystali z dodatkowych pocisków. Na najniższym stopniu podium byli Rosjanie, którzy do Norwegów stracili 54 sekundy.

Polska sztafeta w składzie: Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik i Łukasz Janik zajęła 20. miejsce z trzema karnymi rundami, siedmioma doładowaniami. Metę przekroczyli 5 minut za najlepszymi. Polacy pierwszy raz w tym sezonie ukończyli bieg sztafetowy i nie zostali zdjęci z trasy w momencie zdublowania. Pozycja naszych biathlonistów mogła być dużo lepsza, ponieważ przez dłuższy czas biegli na miejscach 11-13. Ostatnie strzelania na wiwat Łukasza Janika skutkowało koniecznością biegania dodatkowych 450 metrów.

24 ekipy ukończyło dzisiejsze zawody, które były ostatnim testem sztafet przed igrzyskami olimpijskimi. 23 lutego w Pjongczangu zostaną rozdane medale w tej konkurencji.

1. Norwegia  1:13:11.1 (0+7)