Biathlon – Puchar IBU: Awans Polek na koniec cyklu

Biegami pościgowymi w Chanty-Mansijsku zakończyły się tegoroczne zmagania w Pucharze IBU. Triumf w klasyfikacji generalnej odnieśli Karolin Horchler i Vetle Sjaastad Christiansen.

Horhchler swoje zwycięstwo przypieczętowała świetnym występem w ostatnim biegu sezonu – z 18. miejsca zajmowanego na starcie dzięki bezbłędnemu strzelaniu awansowała na trzecie, przegrywając jedynie z Iriną Usługiną i Anastaziją Jegorową. Obie Polki zanotowały awans w porównaniu do piątkowego sprintu – Anna Mąka, która w sobotę spudłowała pięciokrotnie, z 21. wspięła się na 18. miejsce, a 26. na starcie Karolina Pitoń zyskała jedną pozycję, sześciokrotnie myląc się na strzelnicy.

Wśród mężczyzn będący najlepsi w sprincie Rosjanie zamienili się miejscami – na pierwszym miejscu bieg pościgowy ukończył Aleksander Łoginow, który spudłował dwa razy, a Aleksiej Sliepow, pomimo jednego błędu mniej, był drugi. Na trzecie miejsce z jedenastego awansował Florian Graf, który również niecelnie strzelił tylko dwukrotnie. Polacy nie startowali.

Wojciech Nowakowski2466 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password