Biathlon – Puchar IBU: Odległe miejsca Polaków

Podsumowując Puchar IBU w Obertilliach można stwierdzić, że z każdym dniem tych zawodów biało-czerwoni spisywali się coraz słabiej. Dziś nie mieliśmy wielkich oczekiwań w stosunku do supermikstu i sztafety mieszanej. Było to słuszne założenie, bo Polacy zajęli dość odległe od czołówki pozycje. 

Pierwszą konkurencją rozgrywaną ostatniego dnia zawodów w Obertilliach był supermiast zwany także pojedynczą sztafetą mieszaną. Nasz kraj był reprezentowany przez Annę Mąkę i Andrzeja Nędzę-Kubińca. Po wczorajszym dobrym występie Polaka liczyliśmy, że może także dziś pociągnie on koleżankę z reprezentacji do znakomitego wyniku. Stało się niestety inaczej.

Zawody zaczęła Anna Mąka, która na pierwszych dwóch strzelaniach spisała się bardzo solidnie, dobierając w sumie tylko dwukrotnie, co dawało nam 10. miejsce z małą stratą do czołówki. Niestety, wszystko zostało zaprzepaszczone na kolejnych dwóch strzelaniach w wykonaniu wspomnianego powyżej Andrzeja Nędzy-Kubińca. Polak za każdym razem strzelał identycznie. Cztery niecelne strzały – trzy dobierane naboje i jedna karna runda. To zepchnęło nas w klasyfikacji daleko poza pierwszą 10-tkę i wydawało się, że walka o nią będzie dziś zadaniem niemożliwym.

Tak jednak nie było. Przy kolejnych dwóch próbach Anna Mąka osiągnęła znowu tylko dwa niecelne strzały, a Andrzej Nędza-Kubiniec strzelał jeszcze lepiej, w dwóch próbach dobierając tylko raz. Na ostatnim strzelaniu fatalnie spisali się Estończycy, którzy biegali karną rundę i przez to traciliśmy do nich tuż przed metą tylko pięć sekund. Andrzej Nędza-Kubiniec dwoił się i troił żeby wskoczyć do 10-tki, ale ostatecznie przegrał tą walkę o 1,1 sekundy.

Zwyciężyli Rosjanie Kristina Reztsova i Alexey Volkov, przed reprezentantami Francji Julią Simon i Emilienem Jacquelinem. Na najniższym stopniu podium zameldowali się Yuliia Zhuravok i Artem Pryma z Ukrainy.

Wyniki:

1. Rosja – Kristina Reztsova / Alexey Volkov 39:07,2
2. Francja – Julia Simon / Emilien Jacquelin +37,1
3. Ukraina – Yuliia Zhuravok / Artem Pryma +48,9

================================================

11. Polska – Anna Mąka / Andrzej Nędza-Kubiniec +2:24,7

Wczesnym popołudniem odbyła się z kolei sztafeta mieszana. Naszą kadrę reprezentowała czwórka Kinga Mitoraj, Karolina Pitoń, Mateusz Janik, Łukasz Szczurek. Po świetnym początku Kingi Mitoraj i bezbłędnym strzelaniu, podczas drugiej wizyty przyplątały się trzy dobierane naboje i karna runda. Już wtedy było wiadomo, że Polacy nie ugrają tutaj czołowych ról. Podczas kolejnych wizyt na strzelnicy biało-czerwoni aż trzy razy wykorzystywali maksymalną ilość trzech dobieranych naboi, do tego karną rundę zaliczył na ostatniej zmianie Szczurek i biało-czerwoni zajęli ostatecznie 12. lokatę, wśród 16. drużyn, które ukończyły zawody.

Zwycięstwo odniosła Norwegia, której czas 1:10:44,9 pozwolił wyprzedzić o 32,4 sekundy Niemców, a o 1:09,7 sekundy Francuzów.

Wyniki:

1. Norwegia 1:10:44,9
2. Niemcy +32,4
3. Francja +1:09,7

==================================

12. Polska – Kinga Mitoraj, Karolina Pitoń, Mateusz Janik, Łukasz Szczurek +4:18,2

Radosław Kępys555 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password