Biathlon – Puchar IBU: Punkty Kamili Żuk

W niedzielę w Martell odbyły się biegi na dochodzenie w ramach Pucharu IBU. Najlepiej z reprezentantów Polski spisała się Kamila Żuk, która zajęła 22. miejsce w rywalizacji pań i jako jedyna zdobyła punkty do klasyfikacji generalnej cyklu.

Zawody kobiet zostały zdominowane przez Rosjanki, które zajęły pierwsze cztery miejsca – wygrała Daria Virolainen, która jednocześnie została nową liderką klasyfikacji Pucharu IBU, a  za nią do mety dobiegły Irina Starych, Wiktoria Sliwko i Swietłana Mironowa. Najlepiej z Polek spisała się Kamila Żuk, która pomimo pięciu pudeł z 28. pozycji na starcie awansowała na 22. miejsce. Na 44. lokacie uplasowała się pudłująca siedmiokrotnie Katarzyna Pitoń, a 46. była Dominika Bielecka, która przebiegła pięć karnych rund.

1. Daria Virolainen (Rosja) 33:07,8
2. Irina Starych (Rosja) +13,6
3. Wiktoria Sliwko (Rosja) +27,8

22. Kamila Żuk (Polska) +4:29,2
44. Katarzyna Pitoń (Polska) +7:54,8
46. Dominika Bielecka (Polska) +8:14,1

Także w biegu mężczyzn triumf należał do reprezentanta Rosji – do mety pierwszy dobiegł zwycięzca sprintu Aleksander Loginow. Zostawił on daleko za sobą Francuza Emiliena Jacquelina i Niemca Michaela Willeitnera. Rafał Penar zanotował na strzelnicy siedem pudeł i spadł z 43. na 47. pozycję, natomiast Mateusz Janik został zdublowany przed ostatnią wizytą na strzelnicy i zdjęto go z trasy.

1. Aleksander Loginow (Rosja) 37:13,8
2. Emilien Jacquelin (Francja) +53,4
3. Michael Willeitner (Niemcy) +1:00,0

47. Rafał Penar (Polska) +6:41,7
DNF Mateusz Janik (Polska) został zdublowany

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>