Biathlon – Puchar IBU: Reprezentanci Norwegii najlepsi w sprintach. 11 miejsce Kamili Żuk

Po dniu przerwy wznowiono rywalizację w zawodach Pucharu IBU w niemieckim Arber. Po biegach indywidualnych przyszła pora na najkrótszą biathlonową konkurencję, czyli sprint. Ze zwycięstwa, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn cieszyli się reprezentanci Norwegii. Na najwyższym stopniu podium stanęli Hilde Fenne i Vetle Sjastad Christiansen. Dobrze zaprezentowały się polskie zawodniczki, gdyż aż trzy z nich zajęły miejsca w czołowej dwudziestce.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli mężczyźni. Wśród stu jedenastu, którzy zdecydowali się na start było czterech Polaków: Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Łukasz Szczurek i Tomasz Jakieła. Rywalizacja okazała się bardzo ciekawa i emocjonująca, a czołowe role odegrali w niej Norwegowie i Francuzi. Zwyciężył V.S. Christiansen, który o zaledwie 3,7 sekundy pokonał E. Jacquelina i o cztery i pół swojego rodaka F. Gjesbakka. Cała trójka była bezbłędna na strzelnicy. Najwyżej spośród tych, którzy musieli pokonywać karną rundę, uplasował się Czech A. Vaclavik, co można uznać za dużą niespodziankę.

Polacy zaprezentowali się słabo. Jakieś dobre słowa można napisać jedynie o Łukaszu Szczurku, który z jednym pudłem zajął punktowaną, trzydziestą drugą lokatę. Bezbłędnie strzelał dziś Tomasz Jakieła, jednak biegowo odstawał od czołowych zawodników i uplasował się na 50. pozycji. Aż po cztery rundy karne musieli pokonać Andrzej Nędza-Kubiniec i Grzegorz Guzik. Przez bardzo słabą postawę na strzelnicy zajęli odległe 56 i 68 miejsce.

Do zmagań wśród kobiet przystąpiło znacznie mniej, bo osiemdziesiąt sześć zawodniczek. Oczywiście nie zabrakło Polek, z którymi kibice w naszym kraju wiązali spore nadzieje. Zawody zdominowały Rosjanki i Norweżki. Zwyciężyła H. Fenne, która miała dwa błędy na strzelnicy, ale znakomicie pobiegła i wyprzedziła o zaledwie 0,2 sekundy Rosjankę V. Vasnetcovą. Podium uzupełniła inna reprezentantka tego kraju, K. Reztsova.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Polki. Aż trzy znalazły się w czołowej dwudziestce. Najlepiej wypadła Kamila Żuk, pomimo, że najgorzej z naszych reprezentantek strzelała. Zajęła miejsce tuż za dziesiątką. Kinga Mitoraj i Anna Mąka miały tylko po jednej karnej rundzie. Lepiej pobiegła jednak ta pierwsza i uplasowała się na piętnastej pozycji, podczas gdy jej koleżanka z kadry o jedenaście lokat niżej. Czwarta z Polek, Karolina Pitoń zawody ukończyła na miejscu dziewiętnastym.

Wyniki:

1. V.S. Christiansen Norwegia 26:46.3 (0)

2. E. Jacquelin Francja +3.7 (0)

3. F. Gjesbakk Norwegia +4.5 (0)

32. Łukasz Szczurek Polska +1:48.5 (1)

50. Tomasz Jakieła Polska +2:22.1 (0)

56. Andrzej Nędza-Kubiniec Polska +2:39.8 (4)

68. Grzegorz Guzik Polska +3:04.6 (4)

 

1. H. Fenne Norwegia 21:27.6 (2)

2. V. Vasnetcova Rosja +0.2 (0)

3. K. Reztsova Rosja +5.9 (1)

11. Kamila Żuk Polska +35.0 (2)

15. Kinga Mitoraj Polska +47.9 (1)

19. Karolina Pitoń Polska +1:01.4 (2)

26. Anna Mąka Polska +1:13.8 (1)

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password