Biathlon – Puchar Świata: 7. miejsce Moniki Hojnisz w biegu indywidualnym

Dziś rozpoczął się ostatni cykl biathlonowych zawodów Pucharu Świata przed najważniejszą imprezą sezonu – Mistrzostwami Świata. Kobiety mierzyły się w biegu indywidualnym na 15 kilometrów w Anterselvie. Z bardzo dobrej strony pokazała się Monika Hojnisz, która była 7., osiągając swój najlepszy wynik w sezonie. 

Był to nie tylko najlepszy wynik zawodniczki z Chorzowa w obecnym cyklu, ale też najwyższe miejsce w całym sezonie, jeśli chodzi o starty Polek. Do tej pory najlepsza była Magdalena Gwizdoń, która podczas sprintu w Oberhofie zajęła 8. lokatę. Dziś Polka dobrze strzelała. Co prawda bezbłędna była tylko za trzecim pobytem na strzelnicy, ale w każdej z pozostałych prób myliła się tylko raz i ostatecznie do najlepszej Laury Dahlmeier straciła 1:37,8.

Nie zachwyciły niestety inne reprezentantki naszego kraju. O jedno pudło więcej od Hojnisz miała Krystyna Guzik i straciła do Niemki aż 3:44,8 sekundy. Ostatecznie, ta strata tylko tak strasznie brzmi, bo Polka ukończyła zawody na 23. miejscu, bardzo dobrze spisując się na trasie biegu. 5 karnych minut zanotowała też dziś będąca ostatnio w bardzo stabilnej formie Magdalena Gwizdoń. Pamiętajmy jednak, że to już nie jest najmłodsza zawodniczka i bardzo trudno jest jej przebiec w tak dobrym tempie 15 kilometrową trasę. W związku z tym 45. miejsce i strata 5:48,7 trzeba przyjąć z pokorą i mierzyć w dużo lepsze starty w kolejnych biegach.

Nie zachwycił nas też młodszy i mniej doświadczony narybek. Anna Mąka zajęła miejsce 73., nie trafiając na strzelnicy pięciokrotnie, a Karolina Pitoń pudłowała w sumie siedem razy i uplasowała się na 89. miejscu. Te zawodniczki regularnie reprezentują nas w Pucharze IBU i wydaje się, że jest to dla nich odpowiednia ranga zawodów by szukać lepszych wyników i progresu formy. Już w niedzielę jednak pora na sztafetę, więc wiele wskazuje na to, że to Anna Mąka uzupełni skład naszej reprezentacji.

Najlepsza dziś – jak można było przeczytać wyżej – była Laura Dahlmeier. Niemka co prawda zanotowała dwa pudła, ale z czasem 44:48,7 okazała się najlepsza. Bardzo blisko świetnie biegającej reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów była na finiszu Anais Chevalier, ale mimo że miała o jedną  minutę karną mniej, przegrała o 3,8 sekundy. Podium dość niespodziewanie uzupełniła Alexia Runggaldier, ze stratą 46 sekund.

Wyniki:

1. Laura Dahlmeier – 44:48,7
2. Anais Chevalier +3,8
3. Alexia Runggaldier +46,0
=========================
7. Monika Hojnisz +1:37,8
23. Krystyna Guzik +3:44,8
45. Magdalena Gwizdoń +5:48,7
73. Anna Mąka +8:08,4
89. Karolina Pitoń +10:04,2

 

Radosław Kępys490 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password