Biathlon – Puchar Świata: Fenomenalny wynik Polek!

Dzisiejsza sztafeta Polek w biegu 4x6km zajęła piąte miejsce! Wygrana przypadła Niemkom, które finiszowały przed Włoszkami i Szwedkami.

Jako pierwsza z Polek na trasę w Ruhpolding wyruszyła Monika Hojnisz, która zachowała dzisiaj czyste konto, co pozwoliło nam zająć siódmą lokatę po dwóch strzelaniach. Jako drugą w naszej ekipie mogliśmy zobaczyć Magdalenę Gwizdoń. Po trzeciej wizycie na strzelnicy zajmowaliśmy 11. pozycję. Nasza reprezentantka musiała dwa razy dobrać w pozycji leżącej. Jednak na stojąco pokazała swój kunszt, trafiając 5/5! Dzięki temu dziewczyny odrobiły dwa miejsca i traciły do Włoszek 40 sekund.

Krystyna Guzik na trzeciej zmianie rozpoczynała bieg z ósmej lokaty. Niestety, dwie wizyty na strzelnicy zaowocowały trzema dobraniami, co dawało nam i tak doskonałe – siódme miejsce. Jako ostatnia wybiegła Weronika Nowakowska. Świetnie dysponowana w ostatnim czasie, pokazała wszystko to, co potrafi najlepiej. Po raz kolejny w tym sezonie na strzelnicy miała 10/10 celnych strzałów. To, w połączeniu z kiepską skutecznością pozostałych ekip, dało nam szansę na walkę o czołówkę. Na ostatnich metrach była nawet szansa na czwartą pozycję, jednak Norweżka okazała się silniejsza od Polki.

W pierwszej czwórce walka była niesamowicie zażarta. Niemki, Włoszki, Szwedki, Francuzki i Szwajcarki, co chwile zamieniały się miejscami. Na strzelnicy wszystkie te zespoły spisywały się doskonale. Do czasu. Na trzeciej zmianie zaczęło się dobieranie u wszystkich drużyn. Na ostatnim odcinku Dahlmeier zyskała niewielką przewagę nad Sanfilippo i przecięła linię mety na pierwszym miejscu. Podium uzupełniła reprezentacja Szwecji.


Wyniki:

  1. Niemcy 0+9 1:08.47.0
  2. Włochy 0+3 2.9
  3. Szwecja 0+5 17.2
  4. Norwegia 0+9 23.1
  5. Polska 0+5 24.5

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password