Biathlon – Puchar Świata: Nowakowska ustrzeliła ,,dziesiątkę”!

Świetny występ w dzisiejszym sprincie zaliczyła nasza rodaczka Weronika Nowakowska. Pierwszy raz w sezonie zajęła  miejsce w pierwszej 10-tce podczas biegu na 7.5 km w Pucharze Świata w Obersdorfie!

Polka biegła dzisiaj fantastycznie. Swoją formę potwierdziła również na strzelnicy, gdzie zanotowała tylko jedno pudło w pozycji stojącej. Zawodniczka na mecie była na trzecim miejscu, jednak później wyprzedziły ją startujące z dalszymi numerami Kuzmina, Vitkova i Hildebrand. Nowakowska ostatecznie została sklasyfikowana na 6. pozycji ze stratą 1:07,6 do zwyciężczyni.

Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń biegły bardzo podobnie. Zaliczyły po jednym pudle, co ostatecznie pozwoliło im zająć odpowiednio 19. i 20. miejsce. Przez dużą część bieg nadzieje na dobre miejsce dawała Monika Hojnisz. Niestety, Polka w dwóch ostatnich strzałach spudłowała i zajęła 34. pozycję.

Anastazja Kuzmina po raz kolejny w tym sezonie odniosła pewne zwycięsrwo. Reprezentantka Słowacji był bardzo szybka na trasie, jednak na strzelnicy raz nie trafiła. Makarainen, która zajęła drugie miejsce, przy jednej pomyłce w strzelaniu straciła do zwyciężczyni ponad 35 sekund. Na trzecim miejscu podium uplasowała się  Weronika Vitkova. Czeszka spudłowała raz i ostatecznie do Kuzminy straciła 40,1 sekundy.

1. Anastasija Kuzmina                       22:23,7 (1)
  2. Kaisa Makarainen                          +35,4    (1)
  3. Veronika Vitkova                           +40,1     (1)
    6. Weronika Nowakowska           +1:07,6  (1)
    19. Magdalena Gwizdoń               +1:32     (1)
    20. Krystyna Guzik                        +1:34,3 (1)
    34. Monika Hojnisz                       +1:53,4 (2)