Biathlon – Puchar Świata: Sensacyjna zwyciężczyni w Anterselvie. Monika Hojnisz na 22. miejscu.

W ubiegłych tygodniach rywalizacji Pucharu Świata w biathlonie bieg masowy poprzedzała rywalizacja w sprincie oraz biegu na dochodzenie. Tym razem rywalizacja kobiet w tej specjalności została rozegrana już w sobotę. Jedyna Polka w stawce – Monika Hojnisz – zajęła 22. miejsce, a zawody sensacyjnie wygrała Niemka Nadine Horchler. 

Dla 30-letniej zawodniczki z Niemiec była to pierwsza wygrana w zawodach Pucharu Świata! Dość powiedzieć, że do niedawna doświadczona zawodniczka piastowała miejsce liderki Pucharu IBU, a miejsce w dzisiejszym wyścigu zapewniła sobie głównie dzięki wycofaniu się kilku zawodniczek. Horchler znakomicie strzelała, będąc obok 9. Norweżki Nicolaisen jedyną bezbłędną w dzisiejszej rywalizacji. Od samego początku wyścigu Niemka biegła gdzieś w czołówce, ale tempo rywalizacji  nadawała najpierw Tatiana Akimova, a później kilka innych zawodniczek. Na ostatnim strzelaniu czołówki obok Horchler bezbłędna była Czeszka Gabriela Koukalova i wydawało się, że to ona będzie faworytką do zwycięstwa. Nic bardziej mylnego! Czeszka osłabła, a oprócz Horchler wyprzedziła ją jeszcze liderka Pucharu Świata – Laura Dahlmeier.

Jedyną Polką w stawce dzisiejszych zawodów była Monika Hojnisz. Polka startowała z numerem 27., szybko jednak przesuwała się do przodu i było widać, że jej dyspozycja biegowa jest dziś bardzo dobra. Gorzej było z celnym okiem. Dwa pierwsze strzelania Polki wyglądały tak samo. Szybko zestrzelone cztery krążki i pudło na ostatnich próbach. Za każdym razem Polka wybiegała w trzeciej dziesiątce, wyprzedzała kilka zawodniczek, po czym znowu przychodziło strzelanie. W pozycji stojącej Hojnisz najpierw pomyliła się raz, a dopiero w ostatniej próbie była bezbłędna. Dało jej to w ogólnym rozrachunku 22. lokatę, ze stratą 1:23,1.

Wyniki biegu masowego:

  1. Nadine Horchler – Niemcy – 36:11,5
  2. Laura Dahlmeier – Niemcy +3,1
  3. Gabriela Koukaova – Czechy +8,0

======================

22. Monika Hojnisz – Polska +1:23,1

 

Radosław Kępys500 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password