Biathlon: Tobias Torgersen i Nikołaj Panitkin nowymi szkoleniowcami reprezentacji Polski

22 lutego Polski Związek Biathlonu przyjął rezygnację z posady szkoleniowca reprezentacji Polski trenerów Adama Kołodziejczyka i Tomasza Sikory. Wszystko wskazuje na to, że bezkrólewie zostanie zakończone. W czwartek w „Polskim Radiu” prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gierasimiuk zdradziła, że szkoleniowcem kadry kobiet zostanie Norweg Tobias Torgersen, z kolei z męską kadrą pracować będzie Nikołaj Panitkin. 

Norweg w swojej dotychczasowej pracy trenerskiej współpracował m.in. z młodzieżową reprezentacją Szwecji, czy też szwajcarskimi siostrami Gasparin. Teraz do boju ma poprowadzić polskie biathlonistki, które zapewniły sobie już 5 kwalifikacji olimpijskich (szerzej o tym piszemy TUTAJ). To właśnie dobry występ biało-czerwonych w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Pyeongchang będzie głównym celem norweskiego szkoleniowca. W latach 2010-2011 polskie biathlonistki pracowały już z norweskim trenerem – wtedy trenerem został Jon Arne Enevoldsen, jednak nie wytrzymał długo na stanowisku, kończąc przygodę z reprezentacją Polski po ponad 6 miesiącach.

Pani Prezes zdradziła także, że nastąpi podział na kadrę kobiecą i męską. Nacisk kładziony będzie na tą pierwszą, ale mężczyzn trenować będzie  mający szeroką znajomość polskiego biathlonu Nikołaj Panitkin, który ostatnio pracował z kadrą B, a w latach 2011-2012 był już trenerem męśkiej reprezentacji Polski seniorów.

 Źródło: biathlon.pl

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password