Biathlonowy Puchar zakończony

W ostatnim dniu biathlonowego Pucharu Świata w rosyjskim Khanty-Mansiysku rozgramo biegi masowe. Triumfowali Emil Hegle Snendsen i Darya Domracheva. Był to zarazem ostatni akt biathlonowego Pucharu Świata w sezonie 2011/2012. Puchary Świata powędrowały w ręce Francuza Martina Fourcade i Magdaleny Neuner z Niemiec.

Panowie biegli na 15 km z czterema strzelaniami. Najlepszy okazał się Norweg Emil Hegle Svendsen, który wyprzedził Niemca Arnda Pfeiffera i Antona Shipulina z Rosji. Ciekawostką jest, że żaden z 30 startujących dziś biathlonistów nie zaliczył czystego strzelania. Zwyciężca zaliczył 2 pudła, a na przykład Peiffer aż 4. Polacy w stawce najlepszych dwuboistów nie startowali.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata triumfował Martin Fourcade z Francji wyprzedzając zwyciężcę dzisiejszego biegu Svendsena i Niemca Andreasa Birnbachera. Tomasz Sikora zajął w Pucharze… 72. miejsce. Innych polskich nazwisk na liście punktujących brak.

Panie biegły na 12.5 km, zaliczając po drodze również cztery wizyty na strzelnicy. Najlepsza okozała się w finałowym biegu Pucharu Świata Darya Domracheva z Białorusi, wyprzedzając na mecie Torę Berger z Norwegii i Kaisę Makarainen z Finlandii. Róznież panie pudłowały dziś na potęgę. Polki spisały się przyzwoicie – Krystyna Pałka była 12., Weronika Nowakowska – Ziemniak 25.

Puchar Świata powędrował do kończącj karierę Magdleny Neuner z Niemiec. Tuż za nią sezon zakończyła Domracheva, trzecia była Berger. Pałka została skalsyfikowana na 17. miejscu pucharowej klasyfikacji, Nowakowska – Ziemniak na 24., Magdalena Gwizdoń na 41., Agnieszka Cyl na 44., Monika Hojnisz na 71, a Paulina Bobak na 77. 

 

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password