Biegi narciarskie: Będzie kolejny dopingowy skandal?

Czarne chmury zbierają się nad biegami narciarskimi w Norwegii.  Norweska telewizja TV2 dotarła bowiem do zeznań członków kadry narodowej, którzy wyjawili, że podawanie leków na astmę zdrowym biegaczom jest tam na porządku dziennym.

Informacje o tym skandalicznym procederze norweskiej telewizji TV2 wyjawili nowo powołani członkowie kadr narodowych. Zaraz po dołączeniu do reprezentacji mieli oni, zgodnie z życzeniem sztabu szkoleniowego, rozpocząć przyjmowanie leków na astmę, pomimo, iż nigdy wcześniej nie cierpieli na tę chorobę.

W materiale norweskich dziennikarzy nie ujawniono niestety nazwisk biegaczy, którzy postanowili wyjawić ten proceder. Szokujący jest jednak fakt, że dyrektor sportowy norweskich biegów narciarskich, Vidar Løfshus w wywiadzie udzielonym TV2… potwierdził doniesienia zawodników! Norweg twierdzi bowiem, że leki te są podawane jako środek zapobiegawczy, w ramach profilaktyki zdrowotnej. W materiale telewizji pojawia się także informacja o pomyśle na przeprowadzenie przez Norwegów szkolenia dla lekarzy z pozostałych krajów Skandynawii, na temat dbania o płuca.

Przypomnijmy, że temat leków na astmę pojawił się po dyskwalifikacji Martina Johnsruda Sundby. Norweg z powodu przekroczonych dawek leków na astmę starcił Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata w sezonie 2014/2015.

Źródło: TV2/skipol.pl

Mateusz Górecki1992 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password