Biegi narciarskie: Będzie odwołanie od kary dla Johaug! Norweżka jednak nie wystąpi na igrzyskach?

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) odwoła się od kary dla Therese Johaug! Działacze federacji uważają, że dyskwalifikacja Norweżki jest zbyt krótka. Teraz sprawą biegaczki zajmie się Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu w Lozannie (CAS). W przypadku przedłużenia dyskwalifikacji, Johaug nie wystąpi na przyszłorocznych igrzyskach w Pjongczangu.

Po zapoznaniu się z wszystkimi dokumentami w sprawie dopingowej Therese Johaug, Komisja Dopngowa FIS zasądzony wyrok trzynastu miesięcy dyskwalifikacji dla zawodniczki uważa za zbyt łagodny. Międzynarodowa Federacja Narciarska nie podważa zeznań, w których Johaug twierdzi, że zażywała doping nieświadomie, ale ma duże wątpliwości co do zaniedbań, jakich dopuściła się biegaczka:

„Therese Johaug przeoczyła wyraźne ostrzeżenie dopingowe, zawarte na opakowaniu kremu, chociaż lek był jej nieznany i zakupiony poza granicami kraju” – czytamy w oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. To główny powód odwołania FIS-u.

Teraz sprawą Johaug zajmie się Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS) w Lozannie, choć na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Taki obrót spraw jest mocno niekorzystny dla zawodniczki – wyroki CAS-u w podobnych sprawach dopingowych zwykle są surowsze od kary, która zapadła w sprawie Norweżki (średnio wynoszą szesnaście miesięcy). Wydłużenie okresu dyskwalifikacji będzie miało dla Johaug fatalne skutki – pozbawi ją bowiem szans na występ na przyszłorocznych IO w Pjongczangu.

źródło: fis-ski.com

Inga Świetlicka982 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password