Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk triumfuje w Finlandii!

W ramach przygotowań do nowego sezonu Justyna Kowalczyk wystartowała w zawodach Pucharu FIS. W pierwszym dniu rywalizacji Polka wygrała konkurs w sprincie stylem klasycznym!

Już 26. listopada w Kuusamo odbędzie się inauguracja Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na miejsce przygotowania formy w decydującym etapie okresu przygotowawczego nasza najlepsza sprinterka wybrała Laponię. Jej pierwszy pierwszy start kontrolny miał miejsce w miejscowości Muonio w ośrodku sportowym Olos.

Zmagania w Pucharze FIS Kowalczyk rozpoczęła od kwalifikacji, w których oczywiście była najlepsza. W sprincie stylem klasycznym na dystansie 1,4 km nasza biegaczka osiągnęła czas 3.31,52, wyprzedzając Norweżkę Annę Svendsen o 1,83 sekundy i Finkę Aino-Kaisę Saarinen o 3,52 sekund. Jeszcze większą przewagę Kowalczyk zbudowała w ćwierćfinale. Druga na mecie Andrea Julin z Finlandii miała ponad 5 sekund straty do Polki. Także w półfinale rywalki nie potrafiły prześcignąć naszej sprinterki. Najbliższa tego była Anastazja Kriłowa z Białorusi, która była gorsza o zaledwie 1,36 sekundy. Reprezentantka naszego kraju nie zwalniała tempa i wciąż była nie do prześcignięcia. Również finał ułożył się po myśli Kowalczyk, która triumfowała z czasem 3:35.80.

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu pań dostępne są tutaj.

W weekend kolejne wyścigi w ramach Pucharu FIS. W sobotę odbędzie się wyścig na dystansie 5 km stylem klasycznym, zaś w niedzielę na dystansie 10 km stylem dowolnym. W pierwszym wyścigu wystartuję Justyna Kowalczyk.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password