Biegi narciarskie: Kolejni Rosjanie z zakazem startów w igrzyskach!

Do Aleksandra Liegkowa i Jewgienija Biełowa, ukaranych dożywotnim zakazem startów w igrzyskach olimpijskich, dołączyli kolejni zamieszani w aferę dopingową rosyjscy biegacze narciarscy: Maksim Wylegżanin, Aleksiej Pietuchow, Julia Iwanowa i Jewgienia Szapowałowa. Tym samym Rosja straciła kolejne dwa medale wywalczone podczas igrzysk w Soczi w 2014 roku.

Embed from Getty Images

Komisja Dyscyplinarna MKOl pod przewodnictwem Denisa Oswalda wydała kolejne wyroki w aferze dopingowej, dotyczącej rosyjskich biegaczy narciarskich. Na wszystkich zawieszonych w ubiegłym roku zawodników nałożono takie same sankcje jak wcześniej na Aleksandra Liegkowa i Jewgienija Biełowa. Na ich mocy – zamieszani w manipulację próbkami antydopingowymi podczas igrzysk w Soczi w 2014 roku – Maksim Wylegżanin, Aleksiej Pietuchow, Julia Iwanowa i Jewgienia Szapowałowa zostali objęci dożywotnim zakazem startu w igrzyskach olimpijskich. Ponadto anulowano wszystkie wyniki, jakie biegacze osiągnęli podczas ostatnich igrzysk.

Tym samym Rosja straciła kolejne dwa medale w klasyfikacji medalowej IO w Soczi – srebro Maksima Wylegżanina na dystansie 50 km łyżwą oraz srebro w sprincie drużynowym stylem klasycznym, wywalczone przez duet Wylegżanin-Kriukow. Wszystko wskazuje na to, że – po dyskwalifikacji Liegkowa i Wylegżanina – nowym mistrzem olimpijskim w maratonie zostanie niezamieszany w aferę dopingową Ilja Czernousow, srebro trafi do Martina Johnsruda Sundby’ego z Norwegii, a brąz do białoruskiego weterana – Siergieja Dolidowicza!

źródło: sport-express.ru
fot: Frankie Fouganthin [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

Inga Świetlicka982 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password