Biegi narciarskie: Kontuzja Macieja Staręgi!

Jak podaje „Przegląd Sportowy” Maciej Staręga złamał rękę i nie wystartuje w Tour de Ski. Biegacz zapewnia jednak, że kontuzja nie przeszkodzi mu w wyjeździe na igrzyska.

Embed from Getty Images

Maciej Staręga nabawił się kontuzji przed weekendem w wyniku upadku na lodzie. Polak złamał paliczek oraz kość dłoni i w piątek przeszedł zabieg. Nasz najlepszy biegacz nie rezygnuje z treningów, ale uraz wyklucza go ze startów w najbliższym czasie. Wiadomo, że Staręga – wbrew wcześniejszym planom – nie pojedzie na pierwsze etapy Tour de Ski, które na przełomie roku odbędą się w szwajcarskim Lenzerheide. Pod znakiem zapytania stoi też występ w Pucharze Świata w Dreźnie w połowie stycznia.

Kontuzja utrudni naszemu zawodnikowi przygotowania do igrzysk, ale wydaje się, że nie przeszkodzi w wyjeździe do Korei. Sprinty stylem klasycznym w Pjongczangu zostaną rozegrane 13 lutego, a sprinty drużynowe łyżwą 21 lutego. Do tego czasu Maciej Staręga powinien wrócić do pełni zdrowia.

źrodło: przegladsportowy.pl

Inga Świetlicka980 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password