Biegi narciarskie – MŚU23: Polacy daleko w biegu na 15 kilometrów

Czwarty dzień Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowcow w biegach narciarskich, które odbywają się w szwajcarskim Goms przebiegał pod dyktando biegów na 10 kilometrów kobiet i 15 kilometrów w kategorii do lat 23. Polskę reprezentowali tylko bracia Dominik i Kamil Bury, którzy jednak nie zaliczą biegu do udanych. 

Po rywalizacji sprinterskiej zawodników i zawodniczek do lat 23, która dwa dni temu odbyła się w Goms, dziś przyszedł czas na pierwsze rozdane medale na dłuższych dystansach, co oczywiście zwiastowało, że o medale mogą walczyć inni zawodnicy, niż w sprincie. Reprezentantki Polski w tej kategorii wiekowej w Goms nie startują, ale liczyliśmy na dobry występ dwóch naszych olimpijczyków – Dominika i Kamila Burych. Szczególnie pierwszy z nich w przeszłości pokazywał, że na długich dystansach jest w stanie sięgać po dobre miejsca.

Dziś na trasę biegu na 15 kilometrów ruszało 70 zawodników. Kamil Bury wystartował z numerem 30., a Dominik Bury bliżej końca stawki – z 56. Polacy spisali się dziś jednak bardzo słabo. Kamil Bury od początku plasował się raczej w drugiej części stawki i ostatecznie zajął 58. miejsce w stawce 63. sklasyfikowanych ze stratą aż 5:38,1 do zwycięzcy biegu. Przez połowę dystansu wyżej plasował się Dominik Bury, który na połowie dystansu tracił do lidera niecałą minutę, ale Polak ostatecznie znalazł się w grupie czterech zawodników, którzy biegu nie ukończyli.

Najlepszy dziś okazał się Mattis Stenshagen z Norwegii, który ledwie o 4,8 sekundy wyprzedził ostatniego ze startujących Denisa Spitsova z Rosji i o 35,2 sekundy jego rodaka Ivana Yakimushkina.  W gronie kobiet dziś również dominacja Rosjanek. Zwyciężyła Yana Kirpichenko przed koleżanką z reprezentacji Anną Zherebyatevą. Brąz przypadł gospodarzom i znanej z występów w Pucharach Świata Nadine Faehndrich.

Wyniki mężczyzn (15 kilometrów):

1. Mattis Stenshagen – Norwegia – 36:28,3
2. Denis Spitsov – Rosja +4,8
3. Ivan Yakimushkin – Rosja +35,2
4. Irineu Altimiras – Andora +52,4
5.  Ole Joergen Bruvoll – Norwegia +1:02,2
6. Jules Lapierre – Francja +1:03,7

=====================================

58. Kamil Bury – Polska +5:38,1
Dominik Bury – niesklasyfikowany

Wyniki kobiet (10 kilometrów):

1. Yana Kirpichenko – Rosja – 27:46,1
2. Anna Zherebyateva – Rosja +13,9
3. Nadine Faehndrich – Szwajcaria +29,6
4. Pia Fink – Niemcy +31,8
5. Natalia Nepryaeva – Rosja +37,4
6. Johanna Matintalo – Finlandia +49,4

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password