Biegi narciarskie: Norweska dominacja w sztafecie!

Rywalizacja Pucharu Świata w biegach narciarskich przeniosła się dziś do szwedzkiej miejscowości Ulricehamn. W biegach sztafetowych triumfowali zarówno reprezentantki, jak i reprezentanci Norwegii. Polacy nie startowali w żadnym biegu.

Zawody pań zdominowały reprezentantki Norwegii. Ekipę zwyciężczyń tworzyły Ingvild Flugstad Oestberg, Heidi Weng, Astrid Uhrenholdt Jacobsen i najlepsza w we wczorajszym biegu „łyżwą” Marit Bjoergen. Norweżki pokonały dystans 4.5 kilometra w czasie 50:33.3. Co prawda przewaga zwyciężczyń nie byłą duża, jednak od początku kontrolowały one przebieg zawodów. Nieco bardziej wyrównana i zacięta walka toczyła się o drugie miejsce. Mocne warunki narzuciły dziś Niemki, które tuż za plecami czuły oddech napierających Szwedek i Amerykanek.

Wyniki sztafety kobiet:

  1. Norwegia 50:33.3.
  2. Niemcy +8.8
  3. Szwecja +9.0
  4. USA +9.2
  5. Norwegia II +44.8

Także w męskiej rywalizacji górą byli Norwegowie. Walka była tutaj była jednak bardzo zacięta, a różnice między finiszującymi ekipami niewielkie. Zwycięzcy w składzie Simen Hegstad Krueger, Martin Johnsrud Sundby, Anders Gloeersen i Finn Haagen Krogh pokonali trasę 7.5 kilometra w czasie 1:06.47,5. Wielki opór stawili dzisiaj gospodarze. Dobrze zaprezentowała się także Kanada, jednak obie nacje straciły do liderów zaledwie pół sekundy.

Wyniki sztafety mężczyzn:

  1. Norwegia 1:06.47,5
  2. Szwecja +0.5
  3. Kanada +0.5
  4. Szwajcaria 1.8
  5. Włochy +2.6

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password