Biegi narciarskie – PK: Dawid Damian ponownie na podium!

W ostatnim dniu zmagań w zawodach Alpen Cup w St. Ulrich kolejny raz na najniższym stopniu podium w rywalizacji juniorów młodszych stanął Dawid Damian! Dobre wyniki uzyskali także Izabela Marcisz, Dominik Bury, Mateusz Haratyk i Urszula Łętocha.

W niedzielę na trasach w St. Ulrich juniorzy, seniorzy i juniorzy młodsi rywalizowali w biegach masowych techniką dowolną. Najlepszy wynik w biało-czerwonej ekipie – podobnie jak wczoraj – należał do Dawida Damiana. Rywalizujący w najmłodszej kategorii wiekowej (U18) Polak po raz drugi stanął na podium! Wczoraj Damian był trzeci w wyścigu indywidualnym klasykiem, a dziś powtórzył ten w wyczyn w rywalizacji na 10 km łyżwą. Zmagania juniorów młodszych wygrał Czech Tomas Lukes przed reprezentantem Rumunii Szabolcsem Foriką.  Dawid Damian finiszował jako trzeci ze stratą 39 sekund do zwycięzcy. Na starcie stanęło 42. biegaczy.

W gronie juniorek (U20) bardzo dobry występ ma za sobą Izabela Marcisz. 17-latka w biegu na 10 km zajęła 16. miejsce i jako jedyna z pięciu Biało-Czerwonych zmieściła się w trzydziestce. Jej strata do najlepszej Anny-Marie Dietze z Niemiec to 55 sekund. Klaudia Kołodziej była 32., Weronika Kaleta 34., a Eliza Rucka i Monika Skinder zeszły z trasy. Bieg ukończyło 37 zawodniczek. Gdyby Izabela Marcisz, Eliza Rucka i Monika Skinder startowały w swojej kategorii wiekowej, czyli w juniorkach młodszych, być może biłyby się między sobą o miejsca na podium. Czas najlepszej juniorki młodszej na tym samym dystansie – Austriaczki Witty Walcher – był bowiem o ponad minutę słabszy od wyniku Izy Marcisz.

W rywalizacji juniorów kolejny dobry start Mateusza Haratyka. Polak regularnie zajmuje miejsca w czołowej trzydziestce. Dziś był 25. w biegu na 15 km, ze stratą ponad minuty do Francuza Toma Mancini. Maciej Popieluch i Wiktor Czaja zajęli miejsca w piątej dziesiątce, Michał Skowron był 57., a stawkę zamknął Mateusz Szczotka z 65. wynikiem.

W zmaganiach seniorów miejsce na początku trzeciej dziesiątki zajął Dominik Bury. Nasz najlepszy w tej chwili dystansowiec był 23. Dominik ukończył bieg na 15 km ze stratą 25 sekund do Szwajcara Bedy Klee i ze świetnymi FIS-punktami na poziomie 37.92. Starszy brat Dominika Kamil zajął 57. lokatę (+1:47.0), a pozostali zawodnicy uplasowali się na odległych pozycjach: Mateusz Chowaniak był 90., Łukasz Kunc (który jest bardziej kolarzem niż biegaczem) 102., a Kacper Antolec 107. Bieg ukończyło 118. zawodników, ta sztuka nie udała się Pawłowi Kliszowi.

W rywalizacji seniorek na 10 km 28. miejsce zajęła Urszula Łętocha. Reprezentantka kadry A minęła linię mety, mając ponad półtorej minuty straty do Niemki Julii Belger. W gronie 60. biegaczek 53. pozycję zajęła Agata Warło, a Justyna Pradziad była 57. Na starcie nie stanęła Ewelina Marcisz.