Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk szlifuje formę przed IO i wygrywa w Ałmatach

W ramach przygotowań do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, Justyna Kowalczyk postanowiła wziąć udział w zawodach FIS w Ałmatach. Na trasach, na których przed rokiem rywalizowali uczestnicy Uniwwersjady, dwukrotna mistrzyni olimpijska wygrała bieg na 5 km stylem klasycznym.

Embed from Getty Images

Justyna Kowalczyk zaraz po Pucharze Świata w Planicy udała się do Azji, by jak najszybciej rozpocząć proces aklimatyzacji w warunkach zbliżonych do tych panujących w południowokoreańskim Pjongczangu. Polka przed igrzyskami postanowiła wziąć udział w zawodach FIS organizowanych w Ałmatach wraz z zawodnikami z Rosji, Ukrainy i Kazachstanu. W dniach 30 stycznia – 2 lutego zaplanowano trzydniowe zmagania w biegach indywidualnych klasykiem i łyżwą oraz sprintach stylem klasycznym.

Jako pierwsze rozegrano biegi indywidualne techniką klasyczną. Do rywalizacji na dystansie 5 km przystąpiły 33 zawodniczki. Justyna Kowalczyk wygrała bieg z czasem 14:21.1. Podium uzupełniły Kazaszki – drugie miejsce zajęła Anna Szewczenko (+22.4), a trzecia była Irina Bykowa (+32.2).

Jutro w Ałmatach biegaczki będą rywalizować na dystansie 10 km stylem dowolnym.

5 km stylem klasycznym kobiet:
1. Justyna Kowalczyk, Polska 14:21.1
2. Anna Szewczenko, Kazachstan +22.4
3. Irina Bykowa, Kazachstan +32.2
4. Jelena Kołomina, Kazachstan +32.8
5. Walentyna Szewczenko, Ukraina +33.7
6. Marina Matrossowa, Kazachstan +51.6

Inga Świetlicka981 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password